Televizyon Gazete, Dergi, İnternet Gibi İletişim Araçlarının Henüz Kullanılmadığı Dönemlerde Toplumlar Arasında Etkileşim Sizce Nasıl Sağlanıyordu?
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Televizyon Gazete, Dergi, İnternet Gibi İletişim Araçlarının Henüz Kullanılmadığı Dönemlerde Toplumlar Arasında Etkileşim Sizce Nasıl Sağlanıyordu?

Bu yazımızda televizyon, gazete, dergi, internet gibi iletişim araçlarının henüz kullanılmadığı dönemlerde toplumlar arasındaki etkileşim nasıl sağlanıyordu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde ve gün geçtikçe iletişim ile etkileşim gelişmektedir. İletişim teknolojilerinin sürekli olarak gelişmesi küresel anlamda toplumların birbirini daha iyi tanımasına neden olmaktadır. Toplumların birbirlerini tanımaları dünyayı daha da küçültmektedir. Seyahat özgürlüğü, ifade özgürlüğü, mesken edinme özgürlüğü böylece gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır.

Televizyon, dergi, internet gibi kitle iletişim araçlarının olmadığı zamanlarda toplumlar arasında etkileşim ilkel haberleşme yöntemleriyle sağlanmaktaydı. Bu da göç eden toplumları, yurt edinen toplumları ve şehircilik anlayışından uzak toplumları meydana getirmekteydi. İletişim toplumların birlik ve beraberlik içinde yaşamasına da etki eder.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    cevap yok ki burda

  2. pamuk dedi ki:

    Televizyon, gazete, dergi, internet gibi iletişim araçlarının henüz kullanılmadığı dönemlerde toplumlar arasındaki iletişime bende hiç anlam veremiyordum tamam kuş ile ulaklarla haberleşme varmış ama o kadar uzun mesafelerde bu nasıl mümkündü acaba.

Yorum Yaz