Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Şubat 2021

“Teknolojik Ürünleri Kullanırken Kendimize, Başkalarına ve Doğaya Zarar Verebiliriz.” Diyen Bir Kişi Bu Sözüne Kanıt Olarak Hangi Durumları Örnek Gösterebilir?

Aşağıda “Teknolojik ürünleri kullanırken kendimize, başkalarına ve doğaya zarar verebiliriz.” diyen bir kişi bu sözüne kanıt olarak hangi durumları örnek gösterebilir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde gelişen teknik imkanların teknoloji olarak ulaşım, iletişim, eğitim, sağlık gibi vazgeçilmez olan alanlarda etrafımızı sarması ve sosyal hayatımızın bir parçası haline gelmesi teknolojik ürünlerin zararlarının konuşulmasını da gündeme getirmiştir.

Teknolojik ürünleri kullanırken kendimize, başkalarına ve doğaya zarar verebiliriz. Bunun örnekleri olarak göz sağlığımızın bozulması ve göz kusurlarının ortaya çıkması, teknolojik aletlerin silah olarak kullanılması ve insanların ölmesi, teknolojinin çevre kirliliğine neden olarak doğanın yapısını bozması gibi örnekler verilebilir. Bu nedenle teknolojik ürünleri yerinde ve gerektiği kadar kullanmak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz