Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Teknoloji Zararlıdır Münazara Savunması

Bu yazımızda teknoloji zararlıdır münazara savunması kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar çağ atlasa da insanlık geriye doğru gitmektedir. Tüketim çılgınlığını tetikleyen, ihtiyaçların sınırsız olduğunu aşılayan ve insanları sürekli olarak maddi ve manevi harcamaya zorlayan şeyin adı teknolojidir.

 

*Teknolojinin sosyal hayatımıza bu kadar çok girmesi, bizi derinden etkilemektedir. Derin ve onarılmaz yaralar açılan sosyal ilişkilerimizde, özellikle aile hayatları kafeslerde yaşanılan bir hayat olmaya başlamıştır.

*İnsanların teknolojinin gelişmeleri tutkunun, merakın ötesinde bir bağımlılık gibi takip etmesi ve mecburi bir vazife gibi elde etmeye çalışması, modern dünyanın modern köleleri olarak geçmişteki izlerin günümüze taşınması şeklinde yansımaktadır.

*Teknoloji insanı ruh ve beden sağlığından ederken, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak harcamaktadır. İnsanların harcadığı paralarla birlikte harcanması, geri dönüşü olmayan toplumsal dehlizlerin açılmasına neden olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. hüseyin kara dedi ki:

  mantık güzel münazarada zararlarını savunuyoruz eğer yararlarını savunsam diyeceğim şey direk şu olurdu akıl varsa insan illaki hayatı kolaylaştırmaya çalışacaktır o yüzden insan ister istemez teknolojiyi illaki geliştirmeye çalışacaktır saygılar

 2. Zehra dedi ki:

  Ben münazarada teknoloji yararlıdırı savunuyorum ve bir düşünsenize teknolojik siz bir haya

 3. Bera kaleci dedi ki:

  Arkadaşlar bence teknoloji zararlıdır gurubu kazandi bizde tartiştik sonra biz kazandik ben teknoloji zararlıdır gurubundaydim teknoloji zararlıdır gurubu diyenler burada

  1. Anonim dedi ki:

   bende zararlı konusundayım

 4. başı dedi ki:

  kullanmayın o zaman la

 5. belinay ağbulak dedi ki:

  sen ne yazdın bana söylermisin

 6. seher yıldızı dedi ki:

  Zararlarını tartışacağız işime yarar inşallah

 7. batu dedi ki:

  teknolejı yı kullandınız hanı zararlıydı len

 8. Zeynep naz dedi ki:

  buna gerçekten de çok bayıldım

 9. sevgen dedi ki:

  Teknoloji faydalı mıdır zararlı mıdır sınıfta tartışacağız. Ön araştırma için bu yazınızı kullandım yazan ve hazırlayan çok güzel hazırlamış elleri dert görmesin.

  1. ismini vermek istemeyen dedi ki:

   Aynen Sevgen çok haklısın sana gönülden katılıyorum kanka

Yorum Yaz