Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

Teknoloji Yararlı Mı Zararlı Mı Münazara Örneği

Bu yazımızda teknoloji yararlı mı zararlı mı münazara örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Teknoloji, doğada yapılan gözlerin sonucunda bilimsel verilerle elde edilmiş bilgilerin uygulanmasıyla ortaya çıkmıştır. Bu anlamda teknoloji insanoğlunun ortaya koyduğu hem en kadim hem de en yenilikçi olgudur. Teknolojisiz bir dünya düşünülemez.

. Teknolojinin ortaya çıkmasından çok masumiyetini yitirmesi ele alınmalıdır. Teknoloji, iyi veya kötü artık her insanın elinde bir potansiyel silaha dönüşmüştür. Hiç kimsenin başına polis dikemezsiniz. Bu maddi ve manevi kayıplar yaşatmaktadır.

*Teknik ilerleme sağlandıkça insanlığın sosyal refah seviyesi de yükselmiştir. Bunu teknolojinin kullanılmasına borçluyuz. İnsan teknolojiye hükmedebilir. Bunu gerçekleştirememek teknolojiyi silah yapmaz.

. Sosyal refah arttıkça, teknik ilerleme de sağlanmıştır. Fakat teknolojik gelişmeler toplumu yozlaştırmıştır. Hız ve haz peşinde birer robot haline getirmiştir. Zaman ve enerji israfına neden olarak, insanları medeni ölü haline getirmiştir. Bu refah olamaz. Teknoloji potansiyel bir silah olarak kıyım kapmaktadır. Zamana ve insanlığa kıymaktadır.

*Kuvvetli varsayımlarla, teknolojiyi kötüleyemeyiz. Teknik ilerleme olmasaydı, insanların sağlık sorunları yaşamaya devam etmesi kaçınılmaz olurdu. Daha düne kadar durum böyleydi. Teknik ilerleme sağlandıkça sağlık sorunlarının üstesinden gelinmeye başlandı. İnsanlar çaresizce ölmek yerine, hayata yeniden tutundu.

. Teknolojinin bir ihtiyaç olması farklıdır, zararlı olması farklıdır. Kendi başına ilaç sanayi, tıbbi görüntüleme yöntemleri daha vahim sonuçlar ortaya koymaktadır. Teknoloji doğallığı ve doğayı bozmuştur. Bununla beraber insanlığı da yok etmiştir.

Teknoloji Yararlı Mı Zararlı Mı Münazara Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ETBABATR dedi ki:

  İnsan video yayınlar bu ne böyle kısacık.

 2. Murat durmuş dedi ki:

  Teknolojinin hem yararlısı hem de zararlısı vardır.

 3. Anonim dedi ki:

  Teknoloji hem zararlı yerleri vardır.Hemde yararalı yeleri vardır

 4. Wwwazizhasirbambudekerasyon@hotmail.com dedi ki:

  Günümüzde teknolojinin iyi ye kullanmak dışında teknolojinin insanlar üzerinde bir dominant lığın olduğu alenen aşikar dır ve üzerimiz de bu tekneloji farkındalığı nı kötüye deyil de farkındalığın bilimsel kanıtı ile profoser ve mühendisler tarafından belgeli tasdiklen miştir tarafım ca düşünmek teyim

 5. Raşit G 42 dedi ki:

  Teknoloji FAYDALIDIR!!!

 6. kumsal dedi ki:

  yorumunuz denetim için bekletiliyor deme bana artık

 7. kumsal dedi ki:

  ben böyle bir yorum yazmadım

 8. kumsal dedi ki:

  teknoloji faydalidir

  1. ismail2009 dedi ki:

   yararlıdır

Yorum Yaz