Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Kompozisyon

Bu yazımızda taşıma su ile değirmen dönmez kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir işin yapılmasına karar verildiğinde, gerekli araştırmaların yapılması, sermayenin bilgi, birikim, maddi ve manevi olarak belirlenmesi, kaynağın sınıflandırılması gerekir. Bir işin en iyi şekilde meydana gelmesinde süreklilik önemlidir.

Süreklilik nispetinde işin mükemmellik özelliği artar. Yapılan bir işin, oluşun ya da hareketin gerçekleşmesinde süreklilik önemlidir. Süreklilik bir istikrar getirir. İstikrar bir büyüme getirir. Bu büyüme de gerçek bir büyüme olarak fayda sağlar.

Mükemmelliğe ulaşmak mümkün değildir. Fakat çabalayarak süreklilik içinde bir istikrar elde etmek kaliteyi arttırır. Bu nedenle zinciri kırmamak gerekir. Ufak tefek de olsa sürekli olan bir iş anlamlıdır.

Taşıma suyla değirmen dönmez cümlesi, süreksizlikten bahsetmektedir. Kesik kesik yapılan, ufak tefek, parça parça ilerlenen bir işin sonuca ulaşması imkansızdır. Zaman ve emek kaybı meydana getirir.

Zikredilen sözden de anlaşılacağı üzere değirmen sürekli döndüğünde bir işe yarayacaktır. Sürekli dönmeyen bir değirmenin enerji üretmesi ya da un üretmesi mümkün değildir ya da kaliteyi düşürür. Bu nedenle bir süreklilik içinde verim almak mümkündür.

İşte böylece bu söz bir kıymet kazanmaktadır. Peyderpey yapılan, bölük pörçük gerçekleştirilen, parça parça inşa edilmeye çalışılan verimsiz, kalitesiz olarak ortaya çıkar.

İşlerimizin verimli ve kaliteli olması için bir süreklilik içinde çalışmalı ve mükemmelliğe ulaşmaya çalışmadan çabalarımızın karşılığını almaya çalışarak zinciri kırmamalıyız.

Taşıma Su İle Değirmen Dönmez Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sema dedi ki:

    Bence taşıma su ile değirmen olmaz ne demek kompozisyon türünde çok güzel açıklanmış. Bu kompozisyonu okuyup da bu atasözünün anlamını kavramamak mümkün değil.

Yorum Yaz