Tartışmacı Anlatım İle İlgili Paragraf Örnekleri

Bu yazımızda tartışmacı anlatım ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

  • Sanat, sanat içindir anlayışı, sana, toplum içindir anlayışından daha değerlidir. Çünkü sanatın gelişmesi ve daha kaliteli eserlerin ortaya çıkmasında sanata önem verilmesi gerekir. Sanat anlayışının gelenek ve görenekle yoğrulması, dini terminoloji ile hemhal edilmesi yeni sanat dalları da ortaya çıkarır. Böylece sanatın sanat için olduğu anlayışı daha da kuvvetlenir.

 

  • Teknolojiye şiddetle karşı çıkan, toplumu yozlaştırdığı savunanlar da vardır. Oysaki teknoloji her yönüyle faydalıdır. Bilim ve tekniğin gelişmesiyle sosyal hayatımızın içine çok hızlı bir şekilde giren ve ani büyüme ve gelişmelerle karşımıza çıkan teknoloji, hayatımızı hızlandırmakta, kolaylaştırmakta ve rahatlatmaktadır. Bir ülkeden bir ülkeye saatler içinde giderken, dakikalar içinde de neredeyse bütün transferlerimiz gerçekleştirmekteyiz.

 

  • Akıllı telefonlar, neslimizin en büyük sorunu olmuştur. İnsanlar bir nesnenin başına akıllı ifadesi yerleştirince yapay zekanın geliştiğini düşünüyorlar. Aslın böyle bir şey yoktur. Akıllı telefonlar, yapay zekanın geliştiğini göstermemektedir. Sadece avuç içi bilgisayarların gelişmiş modelleridir.

43 yorum

  1. kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, tartışmacı anlatım ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.