Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Tarımsal Üretim Ne Zaman Başladı

Tarım faaliyetlerinin başlaması ile birlikte insanlar toplu hayata geçişe başlamışlardır. İlk tarımsal üretim ise Taş devrinde avcı-toplayıcı toplulukların yerini tarımla uğraşan toplumlara bırakması ile ortaya çıkmıştır.

31c5f81fe9kirsal_tarim_tekstil_turkiye_anadolu_18_003Sanayi devrimi meydana gelene kadar neredeyse tüm insanların geçim kaynağı tarım olmuştur. Ancak sanayi devriminin meydana gelmesiyle birlikte ve teknolojinin gelişmesiyle tarım faaliyetlerinin süreci ve kullanılan araçlar da değişmiştir. Nitekim 20. yüzyılda tarımda değişikliklere gidilmiştir; içinde amonyum-nitrat bulunan tezeklerle ilk yapay gübreleri üretilmeye başlanmıştır.

Sanayi devrimi sonrasında insan gücünün yerine makine gücü almıştır ve tarım faaliyetlerinde insanlara olan ihtiyaç azalmıştır bu durum da beraberinde işsizliği getirmiştir.

Günümüzde ise iki amaç doğrultusunda tarım faaliyetleri yapılmaktadır; bu amaçlar ailenin geçimlerini sağlamak iken diğer amaç ise ürün fazlasını satıp ekonomiye katkı sağlamaktır.

İnsanlar tarım faaliyetleri sonucunda elde ettikleri ürünlerin ailelerinin ihtiyacı olanını kendilerine ayırırlar ve ürün fazlasını ise satarak ekonomik gelir sağlarlar.

Tarımsal Üretim Ne Devrinde Başlamıştır Sorusuna Verdiğimiz Cevap Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Hemen Bizlere Yorum Kısmından Yazabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz