Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Tarihi Eserler Doğal Varlıklar Ve Çeşitli Sanat Eserleri Devlet Tarafından Koruma Altına Alınır Bunun Sebepleri Neler Olabilir?

Bu yazımızda tarihi eserler doğal varlıklar ve çeşitli sanat eserleri devlet tarafından koruma altına alınır bunun sebepleri neler olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ortak miras, nesillerin gelecek nesillere bıraktığı maddi ve manevi değerlerdir. Bunların arasında tarihi eserler, doğal varlıklar ve çeşitli sanat eserleri bulunmaktadır. Bu değerler geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür.

İnsanlık tarihinin en kadim eşyaları ve eserleri olan bu nesnelerin gelecek nesillerin kültürel ögesi olarak kullanılması için devlet tarafından koruma altına alınması gereklidir. Çünkü bu eserleri bir benzeri bulunmamaktadır.

Tarih ile aramızdaki en somut bağlardan olan bu eserlerin korunması, müzelerde saklanması ve insanlığa sunulması gereklidir. Çünkü tarihi eserler ve doğal varlıklar ortak kültür olarak benimsenmiştir. Milli hafıza ve milli kültür olarak da ayrı bir yerleri vardır.

Korumanın sebepleri şunlar olabilir:

*Kültürün yaşatılmasını sağlamaktır.

*Tarihi şuurun devamını sağlamaktır.

*Tarihin ve çevrenin değerini anlatmak ve yaşatmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Burak dedi ki:

    çok teşekkür ederim, ödevim için gerekli olan bilgi bu teşekkürler süpersiniz, bir numarasınız. :)

Yorum Yaz