Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Tarih Boyunca Tüm Toplumlar Aile Kurumuna Önem Vermiştir. Bunun Sebebi Nedir Söyleyiniz.

Bu yazımızda tarih boyunca tüm toplumlar aile kurumuna önem vermiştir. Bunun sebebi nedir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Tarih boyunca tüm toplumlar aile kurumuna önem vermiştir. İnsanların bir arada yaşaması, toplum halinde bulunması zorlukları aşmalarında, mutlulukları paylaşarak birlik ve beraberlik içinde olmalarında etkili olmuştur. Tarihteki tüm toplumlar güçlerini nüfuslarından ve nüfuzlarından almışlardır.

Aile kurumuna önem verilmesi, toplumda ahlaki ve hukuki kuralların yerleşik hale gelmesinde, toplumda kültürel ve milli değerlerin oluşmasında, toplumda birlik ve beraberliğin sağlanmasında, toplumda barış ve huzur ortamının tesisinde etkili olmaktadır. Aile, toplumu oluşturan en küçük birim olarak, canlıyı oluşturan en küçük birim olan hücre ile aynı minvalde bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    elinize sağlık diyorum ve ödev kısa harika olmuş diyerek 100 puan veriyorum, okulun en güzel kızı olarak ben bile beğendim, o kadar yani. beğenmeyenlerin aklıyla zoru vardır. :)

  2. irem dedi ki:

    kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, tarih ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

  3. İlayda dedi ki:

    Tarih boyunca tüm toplumlar aile kurumuna önem vermiştir. Bunun sebebi bir toplumun en önemli yapı taşının aile olduğunun idrakında olmalarıdır. Aile olmak dünyanın en güzel şeyi bence.

Yorum Yaz