Su Tesisat Arızalarında Yapılan İşlemler

Endüstride, borular, sıvıları (sıvıları ve gazları) bir yerden başka yere nakletmek için kullanılan bir boru sistemidir. Boru dizayn mühendisliği disiplini, akışkanın etkili bir şekilde taşınmasını inceler.  Peki su tesisatçısı arızaları nasıl tamir eder?

Endüstriyel proses boruları (ve eşlik eden sıralı komponentler) ahşap, fiberglas, cam, çelik, alüminyum, plastik, bakır ve betondan üretilebilir. Bağlantı elemanları, valfler ve diğer cihazlar olarak bilinen sıralı bileşenler genellikle iletilen akışkanın basıncını, akış oranını ve sıcaklığını kontrol eder ve kontrol eder ve genellikle Boru Dizaynı (veya Boru Mühendisliği) alanına dahil edilir. Boru sistemleri borulama ve enstrümantasyon diyagramlarında (P & ID’ler) belgelenmiştir. Gerekirse borular tüp temizleme işlemi ile temizlenebilir. Mersin tesisatçı ile makineli temizleme yaptırabilirsiniz.

“Borulama” bazen, bir proses tesisi veya ticari bina içerisindeki fiziksel boru düzeninin detaylı spesifikasyonu olan Borulama Tasarımı’nı ifade eder. Daha önceki günlerde bu, Bazen Taslak Yapma, Teknik resim, Mühendislik Çizimi ve Tasarım olarak da adlandırılır; ancak bugün otomatik olarak Bilgisayar Destekli Çizim / Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) yazılımını kullanmayı öğrendim Tasarımcılar tarafından gerçekleştirilir.

Sıhhi su tesisat, çoğu insanın tanıdık olduğu bir boru sistemi olup, evlere ve işyerlerine içme suyu ve yakıt sağlamak için kullanılan sıvı nakliye şeklini oluşturur. Sıhhi tesisat boruları, atıkları kanalizasyon biçiminde uzaklaştırır ve kanalizasyon gazlarının dışarıya havalandırılmasına izin verir. Yangın sprinkler sistemleri ayrıca boruları kullanır ve sigara içilebilir olmayan ya da içilebilir su veya diğer yangın söndürücü sıvılar taşınabilir.

Borulama, rafine edilmesi için çiğ ve yarı işlenmiş sıvıların daha kullanışlı ürünlere taşınması için çok önemli olan diğer birçok endüstriyel uygulamaya da sahiptir. İnşaatın daha egzotik malzemelerinden bazıları Inconel, titanyum, krom-moly ve çeşitli çelik alaşımlarıdır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.