Sorumluluk Bilinci ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda sorumluluk bilinci ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Sorumluluk insanların yerine getirmesi gereken görevlerdir. Sorumluluk her yaşta ve her çağda farklı farklıdır. İnsanların sorumluluk sahibi olması belli yaşlarda başlar. Bu yaşlar çocukluk dönemiyle başlamaktadır. Eğitim ve öğretim yıllarıyla başlayan sorumluluk süreci, gençlik yıllarında ve yetişkinlik yıllarında daha farklı durumlara gelmektedir.

Meslek seçimi ve iş sahibi olma durumu ortaya çıkar. Gençlik ve yetişkinlik yılları bu dertlerle devam ederken insanların sorumluluk bilincine sahip olmaları gerekmektedir. İnsanların her çağda farklı sorumlulukları olduğu için devlete, millete ve ailelerine karşı sorumlulukları da bulunmaktadır.

Sorumluluk şuurlu olma, farkında olma, ne yapacağını bilme, özgün ve özgür olma durumlarını içermektedir. Sorumluluk, insanların yerine getirmesi gereken görevlerdir. İnsanların kendilerine karşı sorumlulukları vardır. Ailelerine karşı sorumlulukları vardır. Millete karşı sorumlulukları vardır. Devlete karşı sorumlulukları vardır.

Sorumluluk bilinci insanların erdemli ve dürüst olmalarını sağlar. Sorumluluk sahibi insanlar çalışkan, dürüst, doğru, güvenilir ve erdemli kişilerdir. Sorumluluklarının farkında olmak insanların aranılan kişiler yapar. Bir insanın sorumluluk bilincine sahip olması üzerine düşen görevleri yerine getirmesiyle ilgilidir.

Bir yerde çalışan ve meslek sahibi olan biri, üzerine düşen görevleri zamanında yerine getirdiğinde sorumluluklarını yerine getirmiş olur. Bir öğrenci zamanında ders çalışır ve ödevini yaparsa sorumluluklarını yerine getirmiş olur.

Sorumluluk Bilinci ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.