Sizin Gelecekte Seçmek İstediğiniz Meslek Nedir? Kişilik Özellikleriniz, Seçmeyi Düşündüğünüz Mesleğe Uygun Mu? Söyleyiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Sizin Gelecekte Seçmek İstediğiniz Meslek Nedir? Kişilik Özellikleriniz, Seçmeyi Düşündüğünüz Mesleğe Uygun Mu? Söyleyiniz.

Bu yazımızda sizin gelecekte seçmek istediğiniz meslek nedir kişilik özellikleriniz seçmeyi düşündüğünüz mesleğe uygun mu söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Gelecekte istediğim meslek öğretmenliktir. Öğretmenlik için çok çalışmak gerekir. Kararlı ve azimli bir çaba sarf etmek gerekir. İnsanların meslek seçerken dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Bunlar bireysel ihtiyaçların yerine gelmesi şeklindedir. Öğretmenlikte de bu durumlar söz konusudur.

Kişilik özellikleri olarak öğretmenlik yapmak için planlı, disiplinli, azimli, kararlı olmak gerekir. İnsanları sevmek, sosyal ilişkiler kurmak ve çocukları da sevmek gerekir. Diyalog kurmayı bilmek ve acil ve kriz durumu anlarını yönetmek, lider vasıflı olmak gerekir. Bu özelliklere sahip olan bir kişi olarak öğretmen olmak isteyen biriyim ve öğretmen olacağım.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. bülent dedi ki:

    Ben gelecekte psikiyatr olmak istiyorum. Çünkü insan davranışları üzerine çok meraklıyım. Ayrıca dert dinlemeyi bunlara çözüm getirmeyi severim.

Yorum Yaz