Sizce Günümüzde Dünyanın En Büyük Sorunları Nelerdir? Bilim İnsanları Bunları Çözmek İçin Neler Yapmalılar? Önerilerinizi Sıralayınız.

Aşağıda sizce günümüzde dünyanın en büyük sorunları nelerdir bilim insanları bunları çözmek için neler yapmalılar önerilerinizi sıralayınız kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde dünyanın en büyük sorunları olarak dile getirilen sorunların dünyayı tükettiği ve dünyanın sonunun yaklaştığı düşünülmektedir. Dünyanın yaşadığı sorunların çoğu beşeri faaliyetler nedeniyle gerçekleşmektedir. Günümüzde dünyanın sorunları bilim insanların çözümüne bırakılmıştır.

Dünyanın en büyük sorunları, savaş sorunları, çocukların ölmesi, kadınların taciz edilmesi, işsizlik, yer altı ve yer üstü kaynakların azalması, küresel ısınma, iklim değişiklikleri, canlıların neslinin tükenmesi gibi sorunlardır. Savaşlar dünya gündemini işgal etmektedir. Bilim insanları özellikle çevre sorunlarının çözülmesiyle ilgilenmektedir. Bilim insanları çevre sorunlarının çözülmesinde bilimsel araştırmalar yapmakta ve deneyler geliştirmektedir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.