Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

Sizce Bir Millet Kendisini Tanımak Ve Kültürel Mirasına Sahip Çıkmak İçin Ne Yapmalıdır Söyleyiniz.

Bu yazımızda sizce bir millet kendisini tanımak ve kültürel mirasına sahip çıkmak için ne yapmalıdır söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bir milletin kendisini tanımasının ve tanımlamasının en güvenilir ve sağlam yolu kültürel mirasına sahip çıkmasıdır. Çünkü kültürel miras, tarih boyunca zaman içinde nesiller boyu devam eden ahlaki ve hukuki kuralların bütünlüğünde mamur eserlerin de varlığını sürdürmesi şeklinde mümkündür.

Milletler kültürel mirasına sahip çıkmak için, eğitime önem vermelidir. Eğitim ve öğretim müesseselerini kurarak ve yaşatarak kültürel mirasın korunmasında şuurlandırma çalışmaları yapılabilir. Böylece yeni nesiller arasında geçmişe ve geleceğe dair farkındalık oluşturulur. Böylece kültürel miras korunmuş olur. Ayrıca müzelerin ve doğal kültür varlık alanlarının da kurulması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    teşekkürler admin

  2. kader dedi ki:

    Tarih öğretmenimiz geçen gün sizce bir millet kendisini tanımak ve kültürel mirasına sahip çıkmak için ne yapmalıdır dedi. Ben dili, dini ve tarihine sahip çıkmalıdır cevabını verdim.

Yorum Yaz