Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Sizce Bir Anlaşmazlık Durumunda Bütün Tarafların Aynı Anda Haklı Olması Mümkün Müdür? Tartışınız.

Bu yazımızda sizce bir anlaşmazlı durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün müdür tartışınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar her konuda anlaşamayabilirler. Bu nedenle bazı fikir ayrılıkları gündeme gelebilir. Bu olayların farklı bakış açılarıyla değerlendirilmelerinin mümkün olmasıyla ilgilidir.

Her zaman verilen bir misalde, silindirin, silindir kısmından bakarken gölgesinin dikdörtgen olması ve çember tarafından bakarken de gölgesinin daire olması silindirin özelliklerinden bir parça anlatsa da silindiri anlatmamakta ama yine de silindiri inkar etmemektedir.

Bu misalde olduğu gibi olaylar farklı bakış açılarıyla değerlendirilirken aynı anda herkesin haklı olduğu ve asıl olana ait olarak doğru bir şeyler dile getirdiği mümkün olabilir. Bu nedenle bu söz doğrudur diyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mine dedi ki:

    Tabi ki bir anlaşmazlık durumunda bütün tarafların aynı anda haklı olması mümkün değildir. Doğru bir tanedir. Bir durumda herkes kendi açısından haklı olabilir. Ama bir tanesinin oranı daha çoktur.

    1. feyza dedi ki:

      mine üzgünüm ama senin cevabın yanlış

Yorum Yaz