Sınıf Sıra Arkadaşına Mektup Örnekleri

Bu yazımızda sınıf sıra arkadaşına mektup örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sevgili Arkadaşım …,

Öğretmenin sınıfta oturma düzeni yaptığı günden beridir, benimle olan sohbetin, muhabbetin ve samimiyetin itiraf etmeliyim ki, beni her geçen gün şaşırtacak derecede arttı. Hayatta böyle güzel insanların olmasına çok seviniyorum.

Okula severek gelmemi, sınıfa mutlulukla girmemi sağlayan en büyük nedenlerimden birisin. Her geçen gün paylaşmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı bana yeniden öğretiyorsun. Aynı yaşta olmamıza rağmen senden öğreneceğim çok şeyin olması ne kadar güzel…

Anneme, iyi ki bu okulda okuduğumu, iyi ki taşınıp buralara kadar geldiğimizi söyledim. Neden diye sorduğunda, belki cevabı o da biliyordu ama mutlulukla senin adını söyledim. İyi ki varsın ve iyi ki benimlesin.

Her geçen gün derslerimizin zorlaştığı, konuların ağırlaştı, sınav stresinin yoğunlaştığı ve sınavın yaklaştığı hengamede bana olan desteğin, azmin, başarıların ve çalışkanlığın beni imrendiriyor. Hayatta her şeyin gönlünce olmasını diliyorum.

Sürekli olarak senin için dua ediyor ve hayırlısını istiyorum. Senden ayrılmayı hiç istemiyorum. Okul sıralarının bizi buluşturması, hayat yollarında da devam edecektir. Okul arkadaşı olmak, sıra arkadaşı olmak, hayatı birlikte paylaşarak yaşamaktır.

Senden öğrendiğim arkadaşlık ilişkilerini, çevremde yaymaya çalışıyorum. Ailene de gıpta ile bakarken, seninle geçirdiğim her anın dolu dolu olması beni daha da umutlandırıyor.

Seni çok seviyorum, her anımız mutlu olsun istiyorum. Dertlerle birlikte mücadele edelim, üzüntülerimizi paylaşarak azaltalım, sevinçlerimizi paylaşarak çoğaltalım istiyorum. İyi ki varsın, canım arkadaşım.

Sınıf Sıra Arkadaşına Mektup Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

15 yorum

  1. Bu sene mezun olduğumuz ve arkadaşlarımızdan ayrıldığımız için öğretmenimiz sıra arkadaşımıza bir mektup yazmamızı istedi. Bende internette biraz araştırdım ve yazınızı buldum. Çok beğendiğim için bu mektubu yazdım.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.