Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Sigara Akciğere Nasıl Zarar Verir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Sigara Akciğere Nasıl Zarar Verir

Sigara kullanımının insan sağlığına olan zararları nelerdir? Sigara akciğerlere nasıl zarar verir? Sigaranın akciğerlere zarar vermesi insan hayatını ne şekilde etkiler? Bu ve bu gibi bazı soruların yanıtlarını öğrenmek ya da sigaranın akciğerlere verdiği zarar ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız, sizler için yayımlamış olduğumuz bu Sigara Akciğere Nasıl Zarar Verir adlı yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İnsanların birçoğunun sigara kullandığını hatta sigaraya bağlı olduklarını biliyoruz. Fakat bu durumun insan sağlığı üzerindeki zararları saymakla bitmiyor. Sigaranın en çok zarar verdiği organlarımızdan biri de akciğer olmaktadır. Hatta sigara kullanımına bağlı olarak en çok rahatsızlık hissedilen organımız akciğerlerimizdir.

Sigara kullanan insanların sigara içerken çekmiş olduğu nefes ile birlikte sigara dumanı ve sigaranın içerisinde bulundurduğu birçok zararlı kimyasal akciğerlere çekilir. Bu durumda akciğerler ile ilgili birçok rahatsızlığı ortaya koyar. Sigara kullanımı normal bir vücudun yerine getirmesi gereken görevleri engeller. Bu durumda akciğerlerin yabancı ve zararlı maddeler ile karşılaşması kaçınılmaz olur. Sigara içenlerin büyük bir kısmında birçok rahatsızlık meydana gelir. Bunlardan en çok rastlananı ise akciğer kanseridir.

Sigara kullanan kişilerin akciğerleri zarar gördüğünden akciğerlerin direnci azalarak daha birçok rahatsızlığa ortan hazırlanır. Bunların arasında zatürre, bronşit ve iltihaplı akciğer hastalıkları gibi rahatsızlıklar bulunur. Bu durumu yaşamamak adına hiçbir insanın sigara içmemesi, içiyorsa da acilen bırakması gerekmektedir.

Sigara Akciğere Nasıl Zarar Verir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Emre Can A. dedi ki:

  Ben başka bir şey arıyordum ama bu da güzel olmuş

 2. Hat dedi ki:

  teşekkürler ödevim için işime yaradı yazanların eline sağlık mükemmelsiniz.

 3. Utku dedi ki:

  Ben madde istemiştim ama buda güzel olmuş

 4. Ece dedi ki:

  Bu yazdıklarınızı çok beğendim ve sigaranın akciğere zararlarını öğrenmiş oldum o yüzden tesekkur ederim

 5. serpil dedi ki:

  ödevim sonunda bitti, sigaranın akciğerlere zararı nasıl olur kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu site sayesinde teşekkürler hazırlayanın ellerine sağlık.

 6. İDİL dedi ki:

  Daha yazmadım ama güzel görünüyor

 7. Nedim dedi ki:

  ödevim için kullandım sigaranın akciğerlere zararları kısaca lazımdı bitti işte.

 8. Meryem dedi ki:

  Bence bu çok güzel ayrıca önemli

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781