Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
SGK İşe Giriş Bildirgesi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

SGK İşe Giriş Bildirgesi

SGK işe giriş belgeleri, SGK işe giriş bildirgesi sorgulama 2018 2019 yeni

Emeklilik genç-yaşlı herkesin hayali. Yaşlanmaktan korkuyoruz ama hiçbirimiz emeklilik hayali kurmaktan da geri kalmıyoruz. Kimi emekli olunca memleketine dönmek istiyor, kimi bahçeli bir ev, kimi büyük şehirden uzaklaşmak. Ama artık emeklilik ne yazık ki eskisi kadar kolay değil.

Son zamanlarda emeklilik ile ilgili kanunlar sık sık değişiyor. Emekli olabilmek içinse ilk işe giriş tarihi çok önemli. Çalışanın sigortası hangi yılda başlarsa emekli olma yaşı da ona göre hesaplanıyor. Peki ilk işe giriş tarihimizi nereden öğrenebiliriz, sigortamız ne zaman başladı bu durumda ne zaman emekli olabiliriz?

Sgk işe giriş

Yapılan son düzenleme ile tüm emeklilik kurumları tek isim altında toplandı. Artık SSK, Emekli Sandığı, Bağkur gibi bir ayrım söz konusu değil. Bunların hepsi SGK başlığı altında bir araya getirildi. Bu nedenle eğer siz de işe ilk başlama tarihinizi öğrenmek istiyorsanız SGK’nın sitesine giriş yapmanız yeterli. Bu siteden e-devlet şifreniz ya da kimlik bilgileriniz ile işlem yapmanız mümkün.

SGK İşe Giriş ve İşten Ayrılış Bildirgeleri Giriş Ekranı İçin Tıklayın

ESGM Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin Tıkla

SGK işe giriş tarihinizi öğrenmek için, TC kimlik numaranız, aile sıra no, cilt no, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe bilgilerinizi gerekli yerlere yazmanız yeterli. Siteye girip gerekli bilgileri kaydettikten sonra  hizmet dökümü bölümünden ulaşabileceğiniz  4A hizmet dökümü karşınıza çıkacaktır. Buradaki bilgiler arasında SGK işe giriş tarihiniz de var. SGK işe giriş tarihinizi bu şekilde öğrenebilirsiniz.

SGK İşe Giriş Bildirgesi ve ESGM Hizmet Sorgulama İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Feride ALTIN dedi ki:

    en son ne zaman ssk prim yatmış ve ne kadar yatmış bunu sorgulamak istiyorum.

  2. alev melike yüksel dedi ki:

    son işe giriş tarihimi öğrenebilirmiyim

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781