Sevgi İle İlgili Kompozisyon

select

İnsanlar yaşadıkları süre boyunca hüzün, mutluluk, saygı, sevgi, acıma gibi bir çok duygu yaşarlar. İnsanların hayatlarında yaşadıkları en yoğun duygulardan birisi de sevgidir.

Sevgi; insanların mutlu olmasını sağlayan, insanı hayata bağlayan bir duygudur. Öyle ki; sevgi insanların içini sıcacık bir duyguyla kaplar. İçinde sevgi kırıntıları olmayan bir insan tam anlamıyla yaşamaz aslında. Çünkü sevgi, insan olmanın en büyük gerekliliğidir. Sevgi su içmek, yemek yemek, nefes almak nasıl yaşamak için önemliyse aynı öneme sahip olan bir duygudur. İçindeki sevgi barındırmayan kişiler insanları sevemez hatta onlara saygı bile gösteremez. Yaşadığı hayattan, girdiği sosyal ortamlardan ve yaptığı işlerden hiç bir zevk alamaz. Bu nedenle sevgi insanlar için büyük bir servettir.

İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun sevgisi olmayan bir insan fakirdir. Çünkü sevgi, yaşamsal faaliyetler için gerekli olan yemek, su, nefes gibi olmazsa olmaz bir unsurdur. İnsanların içinden bir ses getirir sevgi. Sevgi sayesinde dünyadaki her şeye değer verir insan ve taşı, toprağı, insanları, hayvanları kısacası yeryüzündeki her şeyi sever.

Sevgi İle İlgili Kompozisyon Kısa Yazımız İçin Görüşlerinizi Bizlere Hemen Bildirebilirsiniz. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.