Saygı ve Hoşgörü İle İlgili Kompozisyon

16111641_resim1

İnsanların birbirlerine iyi niyetle davranıp hatalarını görmezden gelmesi, birbirlerini sevmesi ve saygı göstermesi birer hoşgörü örneğidir. Ancak günümüzde çevremize baktığımızda saygının, sevginin ve hoşgörünün yok denecek kadar azaldığını görmemek mümkün değildir.

Bir evde, ortamda ya da bir toplumda yani en küçük ortamdan en büyük ortama kadar her ortamda öncelikle saygı ve hoşgörü olmalıdır. Çünkü insanlar birbirlerine ne kadar kibar, anlayışlı, hoşgörülü ve birbirlerinin haklarına, özgürlüklerine saygılı olursa o ortamda huzur ve refah da o kadar yüksek derecede olacaktır.

İnsanlar yaşadıkları aile içinde olsun ya da sosyal hayatlarında olsun insanlarla aralarında ne kadar saygı ve hoşgörü bağlarını kuvvetli kurarlarsa o kadar huzurlu ve mutlu olurlar. Çünkü bir ortamdaki huzur ve refah seviyesini aynı şekilde o ortamdaki saygı ve hoşgörü derecesi belirlemektedir.

İnsanlar birbirlerinin kusurlarını anında yüzüne vurmak yerine görmezden gelip kendi hatalarını kendilerinin görmelerini beklemelidir böylece kimse birbirini kırmamış ya da üzmemiş olacaktır.

Saygı ve Hoşgörü Kompozisyon Örneğimiz İçin Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.