Milli Mücadele İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

12281538522

Tarih boyunca Türk milleti savaşçı bir toplum olarak tarih sahnesindeki yerini korumuştur ve vatanına, bayrağına, bağımsızlığına sonuna kadar sahip çıkan bir toplumdur bu sebepten dolayı da geçmişten günümüze kadar diğer ülkeler gibi Türk milletinin de gerek Çanakkale Savaşında gerek Sarıkamış harekatında gerekse diğer bir çok savaşta vatan uğruna şehitleri olmuştur.

12281538522Milli mücadele döneminde de Türk milleti bu azmini, kararlılığını; vatanına, bayrağına ve bağımsızlığına olan sevgisini göstermiştir ve bu uğurda canlarını dişlerine takmıştır.

Milli Mücadele zamanında Türk milleti birbirine kenetlenerek kadın, erkek, genç, yaşlı eli silah tutan herkes orduda asker olarak gönüllü bir şekilde savaşmıştır. Kadınlar da tıpkı erkekler gibi kimi zaman evlerinde çocuklarına bakarken kimi zaman da cepheye silah ve mermi ya da askerlere yiyecek götürmüşlerdir yani adeta bir bütün olarak düşmana karşı kenetlenmiştir Türk milleti.

Evlerinde fazla ne varsa varı yoğu askerine veren, vatanı için canını ortaya koyan Türk milleti sayesinde vatanımız zor günler geçirse de bağımsızlığına kavuşmuştur.

Milli Mücadele İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz İle İlgili Yorumlarınızı Hemen Bizlerle Paylaşın. 

62 yorum

  1. Çok iyi olmuş harika. TEŞEKKÜRLER yine devamını istiyorum sebebi kısa olması ama güzel , ben size bir örnek daha vericem bu sayfadan ulaşabilirsiniz sizler iyi bir örnek olur inşallah sizleri seviyor sayıyorum iyi günler,

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.