Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

“Sanatla uğraşmak, sporla uğraşmaktan daha yararlıdır.” Görüşü ile İlgili Düşüncelerinizi Söyleyiniz.

Bu yazımızda “Sanatla uğraşmak, sporla uğraşmaktan daha yararlıdır.” görüşü ile ilgili düşüncelerinizi söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sanat, olgunluğun davranışa ve şekle bürünmüş halidir. Spor ise kültürel kalkınmanın bireysel planda gerçekleşmesidir. Spor ve sanat kültür faaliyetleri arasında bulunmaktadır. Kültür faaliyetleri yararlı ya da zararlı olabilir. Hepsinin kendine ait özellikleri bulunabilir.

Sanatla uğraşmak, sporla uğraşmaktan daha yararlıdır. Çünkü spor belli bir noktadan sonra bireysel başladığı gibi bireysel olarak da bitmektedir. Sanat ise daha kalıcı ve uzun yıllar etkisini koruduğu için spordan daha etkili olmaktadır. Sanatın nesiller boyu yararlanabilecek eserler meydana getirmesi, sporun belli bir zaman içinde yapılma zorunluluğunu geri de bırakarak yarar bakımından öne geçmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Sanatla uğraşmak sporla uğraşmaktan daha yararlıdır görüşü yok yanlış bir görüş bence. Evet pek çok kişi sanatın faydasını savunur pek çok kişi de sporunda faydasını. Ancak ikisi arasında net bir şey söylemek imkansızdır.

Yorum Yaz