Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

Ödev Konularınıza İlişkin Araştırma Yaparken Nasıl Bir Yol İzlersiniz Açıklayınız.

Bu yazımızda ödev konularınıza ilişkin araştırma yaparken nasıl bir yol izlersiniz açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ödev konuları daha çok ders kitaplarındaki konulardan oluşmaktadır. Öğretmenler ders kitaplarındaki soruları ödev soruları olarak vermektedir. Cevaplanması gereken ölçme değerlendirme soruları da ödev olarak verilmektedir. Ödevlere çalışılırken ya da ödevlere ilişkin araştırma yaparken kaynak taraması yapmak gerekir.

Ödev konularında kaynak taraması yapmak için internetnet faydalanmak gerekir. İnternetteki kaynak taramalarının doğru yapılması halinde ödevlerimizi internetten yaparım. Aksi takdirde ansiklopediler ödev hazırlamak da hoşuma gider. Ödevlerin içeriklerine göre benden büyük kişilerden de görüş alabilir, onlara da danışabilirim. Ödev içeriklerine göre kaynak araması ve taraması yapılmaktadır. Bunun için kaynağa yönelme farklı araçlarla olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ihsan dedi ki:

    Ödev konularına ilişkin araştırma yaparken ben önce bir hedef belirlerim. Titiz bir çalışma sonunda araştırmamı dosyalar ve ödevimi yazıya dökerim. Hedefimle ödev konusunun uyuşup uyuşmadığını karşılaştırırım.

Yorum Yaz