Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Sabreden Derviş Muradına Ermiş Kompozisyon

4Her insanın karakter özelliği yani kişilik özellikleri farklıdır. Bu nedenle de insanları fiziki özelliklerinin yanı sıra birbirlerinden ayıran bir diğer özellik de karakter özellikleridir.

İnsanlar karakter özellikleri farklı olduğundan dolayı olaylara yaklaşım açıları ve olaylara vermiş oldukları tepkilerde farklılık göstermektedir. Örneğin; bazı insanlar birden sinirlenirken bazı insanlar daha sakin bir yapıdadır. Ayrıca sabır da insanlar da farklılık gösteren bir davranıştır. Bazı insanlar oldukça sabırlıdır ancak bazı insanlar sabırsızdır ve olmasını bekledikleri şeylerin bir anda olmasını isterler.

Sabır, insanlar için oldukça önemli ancak bir o kadar da zor bir davranıştır. Sabırlı olan bir insan hemen pes etmeyen insandır. Pes etmeye insanlar da azimleri ve kararlı olmaları sayesinde istedikleri her şeyi er ya da ge elde ederler ve başarılı olurlar. Çünkü sabırla hareket edildiğinde insanoğlunun başaramayacağı ve elde edemeyeceği hç bir şey yoktur. İnsanların başarıya ulaşmak için yapacakları iki şey; sabretmek ve çalışmaktır.

Sabır; zorluklar karşısında mücade etmek, pes etmemek ve olacağına inanarak beklemektir. Hayat boyunca insanların karşısına ne çıkacağını kimse bilemez, hayat insanlara her an umulmadık şeyler sunabilir. Hayatın insanlara yapmış olduğu umulmadık olumlu ya da olumsuz sürprizler sonucunda insanlar bir çok acı ile karı karşıya kalabilirler. Bu zamanlarda ise insanlar yine sabırlı davranmalıdır ve o kötü zamanların elbet geçeceğine inancını hiç kaybetmemelidir. Çünkü “Sabreden devriş muradına ermiş.” sözünde de anlatıldığı gibi sabreden insan her istediğinin kapısını açacaktır.

Sabreden Derviş Muradına Ermiş İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz