Susmak Sanattır Sözü İle İlgili Kompozisyon

Her insan hayatı boyunca başka bir insan ile iletişim kurmak için en çok konuşma yolunu tercih eder. Gün içerisinde her insan birçok farklı kişi ile bağlantı kurmak için konuşur. Çünkü insanlar konuşa konuşa anlaşır. Konuşmanın insanlara özgü bir davranış olduğu bilinmektedir. Fakat bazen konuşmaktan daha değerli bir şey vardır ki, o da susmak olmaktadır. Kimi zaman susmanın, konuşmaktan daha zor ve daha yakışır bir davranış olduğunu bilmekteyiz. Bu yüzden susmak sanattır sözü söylenilmiştir. Peki insanlar hangi durumlarda susmalıdır? Susmak niçin kimi zaman konuşmaktan daha kıymetli bir davranış olarak nitelendirilir? Bu soruların cevabı için, yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz.

Her insan herkesten önce kendi düşüncesine önem verir. Bu düşüncesini başka insanlara aktarmak için gerekli olan tüm yolları değerlendirir ve kimi zaman çok da fazla konuşabilir. İnsanın kendi düşüncelerini başka insanlar ile paylaşması çok güzel bir şey olsa da bu durum bazen güzellikten çok da uzaklara gidebilir. Çünkü konuşmanın da bir dozu vardır. Ayrıca konuşmak kadar insanın karşısındaki insanı da dinlemesi önemlidir. Bu yüzden öncelikle susmak gerekir.

İnsanlar hayatlarının bazı kısımlarında susarak karşısındaki insanın konuşmasına fırsat vermelidir. Bazen ise insanlar başka insanlardan kötü şeyler işitebilir. Bu durumlarda da insanların susması erdemli bir davranış olarak değerlendirilir. Bu yüzden her insanın nerede konuşması, nerede susması gerektiğini iyi bilmesi gerekmektedir.

Susmak Sanattır Sözü İle İlgili Kompozisyon Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.