Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2020

Sabır ile İlgili Hikaye Örneği

Aşağıda sabır ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Zehra, hayatında yaşadığı bütün zorluklara rağmen ailesinin isteği doğrultusunda okula gitmeye devam ediyordu. Yaşadığı zorluklar gerçekten çok büyüktü. Bu zorlukların aşılmasında onun ufacık yüreği bazen yetersiz kalıyordu ve zaman zaman yığılıp kalıyordu. Evet, Zehra genetik olarak bir kalp hastası bir birey olarak dünyaya gelmiş ve öylece yaşamaya devam ediyordu.

Hastalık, yoksulluk ve yokluk kıskacında bir hayat yaşayan küçük mü küçük Zehra’nın hasta yüreği bütün bunlara sabredecek kadar büyüktü. Elleri kocamandı Zehra’nın… Tuttuğunda kavrayan ve anlam derinliğine varan bir düşünce yapısı vardı. Baktığı zaman altmış yaşında bir ninenin tecrübesiyle bakardı.

Zehra, yoruluyordu ama pes etmiyordu. Okuldan gelip tarlalarda çalışıyordu ama sesi çıkmıyordu. Bir kalbi vardı ki sabra göğüs geren ve sabrı eriten bir kalpti. Zehra’nın hayatı zorluklarla geçerken aynı zamanda başarılarla geçiyordu. bütün bu zorlukların içinde yine de sabırla çalışmaya devam ederken okulda da en başarılı öğrencilerden biri oluyordu.

Zehra en iyi okullarda okumaya hak kazanınca, ailesi onu tarlalarda çalıştırmaktan vazgeçti. Zehra artık sadece okul işleriyle uğraşıyor, ders çalışması gerektiğinden ders çalışıyor, arta kalan zamanlarında çeşitli konularda araştırmalar yapıyor ve kitaplar okuyordu. Tarlaya ektiği tohumların sabırla sulanmasıyla meyvesini yiyordu.

Olmak istediğim yerdeyim, bir iki dakika durun konuşamam dilim tutuldu diyordu….

Sabır ile İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ali Eren dedi ki:

  Güzel ama benim aradığım değil

 2. şeyma dedi ki:

  gerçekten çok işime yaradı, burası olmasa sabır hikayesi ödevimi yapamayacaktım beğendim harikasınız

  1. Mensa dedi ki:

   Bencede Şeyma

 3. Anonim dedi ki:

  Çok iyi işmede yaradı

 4. Elif dedi ki:

  Güzel ama benim aradığım hikaye değil

 5. arda dedi ki:

  İyi çok iyi

 6. aslı dedi ki:

  Çok güzel bir hikayeymiş Zehra ya çok üzüldüm ama iyiki okudum büyüklerimiz de bize ve zor durumda olanlara hep sabretmeyi söyler hatta bununla ilgili ata sözü bile var . Sabreden derviş muradına ermiş.

  1. Şeyma dedi ki:

   Bencede çok güzel bir hikaye

Yorum Yaz