Saatler Ne Zaman Geri Alınacak 2013 İşte Flaş Karar !

Alınmayacak, uygulama kaldırılacak dendi ama yine devam ediliyor. Saatler ne zaman geri alınacak 2013 yılı içinde kış saati uygulamasına devam kararı çıktı.

Saat uygulamasını yorumlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, uygulamaya devam edilecek dedi. Peki saatler bu gece saat kaçta geri alınacak …

Yıldız sözlerine şöyle devam etti; ”Çalışma arkadaşlarımla bu konuyu değerlendirdik ve saatlerin geri alınması uygulamasıyla daha az enerji tüketimi yaptığımızı gözlemledik” dedi.

saatler ne zaman geri alınacak

Bakan Yıldız, sözlerine şu şekilde devam etti: ” Yaz saat uygulamasında kalmanın daha doğru olduğu kanısındayız. Meseleyi Bakanlar Kurulu’na bildirdik. Ancak böyle bir uygulamanın Avrupa Birliği süreci ve ticari konular ile borsalarla da eş zamanlı olması istendi. Bu konularla elde edilen yararın enerji tasarrufundan fazla olduğu belirtildi. Konu enerji tasarrufuyla sınırlı olmadığı için saatlerin ileri-geri alması uygulamasına devam edilmesi yönünde bir karar çıktı.” Bakanlar Kurulunun verdiği karara uymak için gün ışığından daha çok faydalanmak istemiyle saatler 31 Mart Pazar günü saat 03.00’ten itibaren 1 saat ileri alınmıştı. 27 Ekim Pazar günü 04.00‘ten itibaren bu sefer saatler, 1 saat geri alınacak. Böylece yaz saat uygulaması sona erecek.

Saatler ne zaman geri alınıyor konusunda son karar verildi. Bu gece saatlerinizi 1 saat geriye almayı unutmayın.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.