Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

30 Bin Koruma Memuru Alımı ve Başvuruları

Devlet 30 Bin Koruma Memuru Alacak !

Koruma memuru alımı netleşti. 30 Bin koruma memuru alımı için başvurular ve diğer detaylar netleşti. Koruma memuru başvuruları nasıl ve ne zaman yapılacak, kimler başvurabilecek, detaylar burada. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı’nın alacağı 30 bin koruma memuru alımı için fiziki şartlar belli oldu. Bu alım için Açıköğretim lisesi ve diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları başvurabilecek.

Aldığımız bilgiler sonucunda aşamalı bir şekilde her dönem 3 bin kişi ile sınırlı olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alımı yapılacak.

koruma memuru

Koruma memurluğunu başvuru şartlarından biri de, kişilerin KPSS lise puan türünden 40 ve 60 puan arasında bir puana sahip olmaları istenecek. Bu görevde fiziksel yeterliliğin esas tutulduğu ve erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda olamaları şartı aranacak. Ayrıca bu alımlara 25 yaş altı başvurabilecek.

Koruma memurları, 6 yıl görev yapmaları şartı ile 6. yılın ardından “kıdemli koruma memuru” konumuna ulaşacak ve dilerse 7. yıldaki görevinin tamamlanmasıyla, gireceği sınavla polisliğe geçiş yapabilecek. Polislik görevine koruma memurlarının yüzde 10’u getirilebilecek ve polis hakkını kazananlar artık polisler ile aynı terfi şartlarından faydalanabilecek.

Kademeli olarak yapılacak alımlarda her dönem için 3 bin kişilik alım yapılacak. Bu gruplar öncelikle polis okullarında 4 aylık eğitim görecek ve ardından kadro sahibi olabilecekler. Koruma memurlarının üniforması siyah renkli olacak ve silahları bulunacak.

Bu kadro dahilinde bulunan memurlar tüm koruma görevlerinden mesul olacaktır. Koruma memurları TBMM, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve bakanlıklarda görev yapmayacaklar. Bu memurların görev yerleri stadyumlar,üniversiteler ve öğrenci yurtları olacak.

Koruma memurları, acil bir olaya müdahale hakları mevcuttur ve gereken delilleri toplayabilme yetkileri vardır. Olay yerine, polisler teşrif edene kadar koruma memurları güvenliği sağlamakla görevlidir. Bu memurların özlük hakları polislerinkiyle benzer olacaktır.

30 Bin Koruma Memuru Başvurusu ve Başvuru şartları Kimler başvurabilir, koruma memurluğu kadrolarına başvurular ne zaman nasıl yapılacak konularında son durumu aktarmaya devam edeceğiz.

Koruma Memuru Alımı Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Uğur dedi ki:

  Ben lise 3. Snftayım seneye mezun olacam kpss den 68 aldım başvursam kabul oranı nedir sizce

 2. Uğur dedi ki:

  Ben lise 3 deyim seneye mezun olcam kpss den 69 aldım yani başvursam kabul oranı nedir sizce

 3. kenan dedi ki:

  Abi yas siniri 30 a çıksın ya maduruz yok mu bir ilgili

 4. seçil dedi ki:

  Ben lise son sınıfım gardiyan olmak istiyorum nasıl olabilirim başvurular nezaman

  1. mustafa kök dedi ki:

   kpss girip 80 puan alman lazım bu ön lısans örtaöğretim fark etmiyor

 5. ismail dedi ki:

  bu haber cıktında 24 yasındaydım şimdi 27 yasındayım hala olacak………..

 6. Davut dedi ki:

  Kardesim yaş sınırı nedir yaaa 25 yasindan buyuk bir suru memur var sacmaliga bak yaaa

 7. Atakan dedi ki:

  Ben 32 yaşındayım ortaokul mezunuyum başvurmak istiyorum nasil baş vura bilirim lutfen yardım edermısınız

 8. şahab dedi ki:

  ben 27 yaşındayım başvurabilir miyim?

 9. hakan dedi ki:

  kardeşim tam bi tarih verseler bune aylar yılar oldu tam bi tarih verin

 10. sibel dedi ki:

  ne zaman koruma memuru alımı başlayacak

 11. sibel dedi ki:

  başvuruyu nasıl ve nereden
  yapabiliriz

 12. ihsan dedi ki:

  basvurular ne zaman.

 13. ibo dedi ki:

  yaş sınır çok ama çok duşuk ya

 14. mustafa şenol dedi ki:

  bende koruma memuru olmak istiyorum yaş sınırı 28 söyleniyordu ben sporcuyum olma imkanım yokmu yaşım 27

 15. ebru dedi ki:

  ne zamn basvuru baslıyor bılıyormusunuzz

  1. hakan dedi ki:

   keşke bilseydik ya :(,

   şimdi alımlar yapacak ama ne zamn belki 2 ay sonra belki yarında

  2. Harun dedi ki:

   Ebru basvuruyu bulabılırsen bana Lınk gonderebılırmısın acaba veya dıger arkadaslar yardımcı olabılırmısınız ?

 16. seda dedi ki:

  ya peki bu yılmı gırmek lazımmış bu kpss ye daha önceki sene puanları olurmuş mu bırı cevap yaza bılırmi

  1. şefik dedi ki:

   2012 kpss’ye girmiş olması gerekiyor

 17. Özcan DURUEL dedi ki:

  Senini gibi 50 tane üni mezunu adamı cebimden çıkartırım ben şerefsiz seni.Sen kimsin lan kendini ne sanıyorsun da üni bitirmeyenlerin kültür seviyesinin düşük olacağını iddia ediyorsun.önce sen bi ADAMLIK ÖĞREN de karakter sahibi olda öyle konuş. futbol topu görseniz bomba sanarsınız bide koruma memuru olacakmış y.rram

 18. mahmut dedi ki:

  ercan canımı sıkma senden daha çok fayda sağlarız tamammıkoçum

 19. adem dedi ki:

  hani 28 di yaş

 20. Cem dedi ki:

  Başvuruyu nereden yapabileceğiz. İnternet’ten yapılması mümkün müdür?

 21. şeyma dedi ki:

  başvuru kayıtları ne zaman başlıyor?

 22. M.Ali dedi ki:

  Haberlerde 40 ile 60 arası puan alanlar başvurabilecek diyor!!! Ben 69 küsür puan aldım çoğu kurum en az 70 ile eleman alıyor başvuramıyorum. Ben napayım? Bu nasıl iştir arkadaş???

 23. aydın dedi ki:

  Bence yaş sınırı 35 olmalı

  1. ahmet dedi ki:

   65 de olabilir.

   1. Adınız ... dedi ki:

    100 olmalı değil mi

  2. Beşir ERTAŞ dedi ki:

   35 az aydın kardeşi 50 yapsak olur mu? ne diyon sen iyi misin..?

 24. hasan dedi ki:

  ercan tan sen kimsin nesin ne oldugu belirsiz insan insanların devlete faydası mezun oldugu okul ile mi belli oluyor sen 2 yılık yada 4 yıllık mezunsun diye lise mezunlarını nasıl çük görürsün onlar bu işi yapamaz dersin bu iş üni.ye liseye bakmaz kardeşim terbiyeli ol kimsenin hakkında yorum yapma sanane lise mezunundan üni. mezunundan kendin giriyosan gir elenir misin kalır mısın ona bak sanane lise mezununun yapamayacagı işten bırak onu devlet düşünsün sana lise mezunlar ıhakkında böyle konuşma hakkını kim veriyor terbiyesiz herif

 25. tuncay dedi ki:

  ercan mısın nesın sen lıse mezunu dıılmısın moruk adammısın sen memleketımızde kac tane ıssız evını zar zor gecındırebılen hatta gecındıremeyen adam var bılıyomusun baba parası yıyıp bole knusma adam olL…

 26. Ercan Tan dedi ki:

  Koruma memuru alımı için başvuruyu nasıl yapacağız. Bir de devletten isteğimiz koruma memurluğu için sadece 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunları başvursun. Lise mezunları bu işi yapamaz zaten. Kültür olarak bence lise mezunları kapsam dışı tutulmalı. Bu önerim lütfen değerlendirilsin. Onlar fayda sağlayamazlar.

  1. Hasan AKTÜRK dedi ki:

   Ne alaka be! Şimdiden yerleşememe korkusu sarmış seni :)

  2. volkan dedi ki:

   sen ne kadar akıllısın ya lise mezunları aç mı kalacak kültür olarak yapamazmış sen üniversiteyi ne için okudun koruma memuru olmak için mi üniversite okudun.git hangi bölümü okuduysan uzmanlık alanınla ilgili bir iş yap lise mezunlarını küçümsemek yerine.

  3. metin dedi ki:

   Şii Ercan tan devlet Seni bekliyodu koş müracaat et çok kültürlüsünya, okudunmu okumadınmı bilmiyorum ama belliki adam olamamışsın, okumakla adam olunmuyor dostum gitte kültür açısından farklı olan lise mezunları sana biraz insanlık öğretsin, bu memlekette senin gibi insanlar olduğu sürece ne bu devlet nede bu millet bir adım öteye gider

  4. Beşir ERTAŞ dedi ki:

   Oğlum senin gibiler baba parası yiyip , rahatça okullarını okuyabilenler bilemezler aileye bakmayı ekmek parası kazanmayı , eminim birçok liseli mecburiyetten okuyamamıştır ve senden daha kültürlü , terbiyeli ŞEREFLİDİR..!!

  5. selim dedi ki:

   bu işin sonunun özel güvenlik gibi olmaması için en az önlisans düzeyinde alımlar yapılması lazım. bir de güvenlik koruma bölümünden mezun arkadaşların daha avantajlı konuma getirilmeleri lazım.

  6. hakan dedi ki:

   ercan Tan bana bak senın gıbı universıte mezunlarını bu kucumsedıyın lise mezunları cebınden cıkarır.sen koyun güdemezsın .kaldı kı koruma memuru olucan sen once adam ol.sen üniversıte lı olmuşun ama adam olamamışın.terbıyeden bı haber.kendıne ay kü testı yabtır bu sektorü duzene sokan lise mezunlarıdır bunuda unutma SIĞIR …

  7. kazım dedi ki:

   çok cahilsin okadar ……

  8. Hazarr derler dedi ki:

   Ulan sen bu dünyada boşa yaşıyosun kardeşim bunu bil cahil

Yorum Yaz