Rüyada Barışmak Görmek Anlamı

Rüyada Barışmak Görmek ne anlama gelir

Rüyada Barışmak Görmek nasıl yorumlanır

Rüyada Barışmak Görmek nedir

 

Rüyada Barışmak Görmek anlamı ; 

Rüyada barış görmek, hayrın ortaya çıkmasına delalet eder. Barışa davet etmek, doğruluğa ve hidayete davet etmeye delalet eder. Barışı yasakladığını görmek, rüya sahibinin hayrı engellediğine delalet eder. Barış, selamete delalet eder. Zira barışın bir ismi de “selam”dır.

Nablusi ( rahmetullahi aleyh)”in tabiri: Rüyada barış, husumete delalet eder. Düşmanı ile barıştığını gören kimse, onunla husumete girer.

Hikâye edilirki; bir adam İbn-i şirin (rahmetullahi aleyh)’e gelerek; “rüyamda su istediğimi ve cam bir bardakla su getirildiğini, bardağı avucuma koyduğumda bardağın kırıldığını ve suyun avucumda kaldığım gördüm” dedi. ibn-i şirin (rahmetullahi aleyh): “Hanımın hamilemi”? Dedi. Adam “evet” deyince ibni şirin (rahmetullahi aleyh): “Hanımın doğum yaparken vefat edecek ve çocuk senin elinde kalacak” dedi. Ve bu şekilde oldu.

Tanıdığı ya da tanımadığı bir kimseyi bir borç istemeksizin barışa davet ettiğini görmek, o kimseyi doğruluğa çağırmaya delalet eder. Eğer barış bir insanı öldürmek üzerine ya da içki içmek üzerine olursa, fesada ve insanlar arasında düşmanlığa delalet eder. Savaşan iki tarafın barıştığını görmek, korkudan emin olmaya, rızkın bolluğuna, evliliğin zorlaşmasına, ortaklığa ve alışveriş akdine delalet eder. İki farklı tarafın antlaşma sağlaması bidat ve fitnelerin ortaya çıkmasına delalet eder.

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.