Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Aralık 2021

Resmi Kurumlara Örnekler Ve Açıklamaları

Bu yazımızda resmi kurumlara örnekler ve açıklamaları kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Remi kurumun, devletin toplumun yararına eğitim, sağlık, ulaşım, barınma, güvenlik, beslenme, korunma amaçlı kurduğu kurumlardır. Resmi kurumlar, devlet daireleri olarak devlete bağlı bir şekilde ve devlet politikalarına uygun olarak çalışırlar.

 

Resmi kurumlara örnekler ve açıklamaları şu şekildedir:

Milli eğitim Müdürlüğü: Şehirlerde, ilçelerde ve beldelerde devletin eğitim politikaları amacına uygun eğitim ve öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve öğretmen, öğrenci, veli sorunlarının bürokratik olarak çözülmesini için çalışan kurumlardır.

Emniyet Müdürlüğü: Şehirlerde, beldelerde, mahallelerde ve köylerde halkın güvenliğini, huzurunu ve barış içerisinde yaşamasını temin eden ve suçla mücadele eden kurumlardır.

Devlet Hastaneleri: Şehirlerde, beldelerde ve insanların yoğun olarak yaşadığı her yerde halkın sağlığının korunmasında, teşhis, tedavi ve iyileştirme yöntemleriyle birlikte hizmet eden kurumlardır.

Adliyeler: Halkın hukukun üstünlüğüne dayanarak, kanunlar önünde hakkını ve hukukunu araması, bulması, adaletin sağlanması için çalışan kurumlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. selim dedi ki:

    çok iyi oldu resmi kurumlar ile ilgili örnekler lazımdı yaptım ödevimi.

  2. Sanane sanane dedi ki:

    Teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz

  3. zeynep dedi ki:

    Resmi kurumlara örnek verdiğiniz bu yazı oldukça açıklayıcı, bilgilendirici ve özünde bir yazı olmuş. Emeğinize, elinize ve yüreğinize sağlık :)

Yorum Yaz