Reform Nedir Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Reform Nedir Kısaca

Aşağıda reform nedir kısaca olarak ele alacağız.

Bazı şeyleri düzenlemek, yeniden düzenlemek, iyi duruma getirmek için bazı yenilikler yapılmaktadır. Siyasi, sosyal, eğitim, öğretim, ekonomi, kültür, ulaşım, iletişim, din gibi alanlarda yeniden düzenlemeler yapılır. En çok düzenlemeler din, hak ve hukuk alanlarında yapılmaktadır.

Tarihte dinde düzenleme yapılması batı uygarlıklarında görülmüştür. Reform, bir dal, alan ya da konu hakkında yapılan düzenlemelerin yeniliklere göre ve çağa göre modern bir şekilde gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir. Tarihte reform hareketi olarak bilinen reform da Almanya’da gerçekleşen ve dine karşı yapılan reformdur. Reform sayesinde Avrupa emperyalist din algısı zulmünden kurtulma yoluna gitmeye çalışmıştır. Reform hukukta, sağlıkta, ulaşımda ve her alanda yapılabilir ve iyileştirme hareketi olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. efe dedi ki:

    Reform; “yeniden düzenlemek, şekil vermek” anlamına gelmektedir. 16’ıncı yüzyılda Avrupa’da dini alanlarda meydana gelen gelişmeler ve düzenlemelere denir. Genel olarak reform, Katolik Kilisesi’nde ortaya çıkan yapılandırma faaliyetleridir.

Yorum Yaz