Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Ses Yalıtımında Hangi Maddeler Kullanılır?

Aşağıda ses yalıtımında hangi maddeler kullanılır kısaca olarak ele alacağız.

Ses yalıtımı, sesin yayılmasının belli bir alana hapsedilmesi, sesin daha iyi duyulması için yapılan çalışmalardır. Ses yalıtımı özellikle sesin bir araç olarak kullanıldığı yerlerde yapılmaktadır. Statlarda, konser salonlarında ve dersliklerde ses yalıtımı kullanılmaktadır. Ses yalıtımın bazı özel maddeler kullanılsa da her zaman çevremizde olan bazı maddeler de ses yalıtımında kullanılmaktadır.

Ses yalıtımı sayesinde sesin daha iyi duyulması ve başka alanlara yayılmasının engellenmesi de sağlanmaktadır. Ses yalıtımında köpükten yapılmış maddeler, kartondan ya da mukavvadan yapılmış maddeler, bezlerden yapılmış maddeler, camlar kullanılmaktadır. Özellikle sınıflarda plastik pencereler ve perdeler de ses yalıtımı sağlayan maddeler arasında bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ulaş dedi ki:

    Ses yalıtımı için strafor gibi malzemeler kullanıldığını biliyorum ama bazen duvarlar o kadar ince oluyor ki bunlarda yetersiz kalıyor. Mesela müzik ile ilgilenen kişiler evlerine daha sağlam bir malzemeden yalıtım yapmalı komşularını rahatsız etmemeli bence.

Yorum Yaz