Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

Ramazan Ayı Geldiğinde Camilerin Minarelerine “Oruç Tut, Sıhhat Bul.” Yazılı Mahyalar da Asılır Sizce Bu Sözün Anlamı Ne Olabilir?

Bu yazımızda ramazan ayı geldiğinde camilerin minarelerine “Oruç tut, sıhhat bul.” yazılı mahyalar da asılır sizce bu sözün anlamı ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ramazan aylarında camilerin minarelerine mahyalarla güzel sözler, kısa hadisler ve ayetlerin bir bölümleri yazılmaktadır. Böylece Ramazan ayının önemi vurgulanmakta, evde, işte ve her yerde gündemin Ramazan olması sağlanmaktadır. Ramazan ayı Müslümanlar için en önemli aylardan biridir. Oruç tutmak, teravih kılmak, nafile ibadetler yapmak bu ayda Müslümanların ibadetle meşgul olmasındandır.

Ramazan ayı geldiğinde cami minarelerine mahyalarla oruç tut, sıhhat bul yazılmaktadır. Bu sözün anlamı, orucun insan sağlığına da yararlı bir ibadet olması, bunun bilimsel olarak kanıtlanmış olması, ibadetin en büyük hikmetlerinden biri olması sebebiyledir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. yunus dedi ki:

    Ramazan ayı geldiğinde camilerin minarelerine “Oruç tut, sıhhat bul.” yazılı mahyalar da asılır. Bunun nedeni insanları bilinçlendirmek ve oruç tutmaya sevk etmektir.

Yorum Yaz