Prorate İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Prorate İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Prorate Nedir?


Prorate, bir miktarın veya hizmetin belirli bir süreye veya birimlere bölünerek hesaplanması anlamına gelir. Bu terim genellikle maliyetlerin veya ödemelerin bölüştürülmesi veya hesaplanması için kullanılır.

Örnek cümleler:

 1. I will prorate the rent for the remaining days of the month. (Kalan günler için kira ücretini hesaplayacağım.)
 2. The company will prorate the annual bonus for employees who have worked less than a year. (Şirket, bir yıldan az çalışan çalışanların yıllık primini orantılı olarak hesaplayacak.)
 3. We need to prorate the cost of the project among the different departments. (Farklı departmanlar arasında proje maliyetini orantılı olarak dağıtmamız gerekiyor.)
 4. The utility company will prorate the bill based on the number of days the service was used. (Hizmetin kaç gün kullanıldığına göre hizmet şirketi faturayı orantılı olarak hesaplayacak.)
 5. We will prorate the membership fee for the remaining months of the year. (Yılın kalan ayları için üyelik ücretini orantılı olarak hesaplayacağız.)
 6. The landlord will prorate the security deposit based on the length of the lease. (Ev sahibi, kiralama süresine göre depozitoyu orantılı olarak hesaplayacak.)
 7. The company will prorate the benefits for part-time employees. (Şirket, yarı zamanlı çalışanların faydalarını orantılı olarak hesaplayacak.)
 8. The insurance company will prorate the premium if the policy is cancelled mid-term. (Politika ortasında iptal edilirse, sigorta şirketi primi orantılı olarak hesaplayacak.)
 9. The shipping cost will be prorated based on the weight of the items. (Nesnelerin ağırlığına göre nakliye ücreti orantılı olarak hesaplanacak.)
 10. The company will prorate the salary for the days the employee was on leave. (Çalışan izindeyken maaş günleri orantılı olarak hesaplanacak.)
 11. The monthly subscription fee will be prorated for the first month. (Aylık abonelik ücreti ilk ay için orantılı olarak hesaplanacak.)
 12. The cost of the repairs will be prorated between the landlord and the tenant. (Tamirat maliyeti ev sahibi ve kiracı arasında orantılı olarak bölünecektir.)
 13. The bonus will be prorated for employees who joined the company during the year. (Şirkete yıl içinde katılan çalışanlar için prim orantılı olarak hesaplanacak.)
 14. The overtime pay will be prorated based on the number of hours worked. (Çalışılan saat sayısına göre fazla mesai ücreti orantılı olarak hesaplanacak.)
 15. The company will prorate the commission for sales made by multiple employees. (Birden fazla çalışanın yaptığı satışlar için şirket komisyonu orantılı olarak hesaplay
 1. The prorated amount for the service will be reflected in the next billing cycle. (Hizmetin orantılı tutarı, bir sonraki fatura döneminde yansıtılacak.)
 2. The lease agreement states that the security deposit will be prorated if the tenant moves out early. (Kiralama sözleşmesi, kiracı erken taşınır ise depozitonun orantılı olarak iade edileceğini belirtir.)
 3. The refund will be prorated based on the number of days the service was not provided. (Hizmetin sunulmadığı gün sayısına göre iade orantılı olarak hesaplanacak.)
 4. The prorated amount for the product will be calculated based on the number of units purchased. (Satın alınan ünite sayısına göre, ürünün orantılı tutarı hesaplanacaktır.)
 5. The prorated amount for the parking space will be calculated based on the number of days used. (Kullanılan gün sayısına göre, otopark alanının orantılı tutarı hesaplanacaktır.)

(Türkçe çeviriler kalın ve normal yazı formatında verilmiştir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.