Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

Peygamberlerin İnsanlar Arasından Seçilmesinin Nedenleri Sizce Nelerdir Tartışınız.

Bu yazımızda peygamberlerin insanlar arasından seçilmesinin nedenleri sizce nelerdir tartışınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamberler, Allah’ın insanlar arasından seçtiği elçilerdir. Peygamberler, müjdeleyici, uyarıcı ve bildirici olarak mucizeler gösteren, insanları iyiye, doğruya ve güzele davet ederek ahiret inancının olduğuna, dirilmenin gerçekleşeceğine ve tevhid akaidine çağırırlar. Peygamberler, insanlar arasından seçilmektedir.

Peygamberlerin insanlar arasından seçilmesi, insanların dini yaşamasında herhangi bir engelin, zorlaştırıcı ya da tiksindirici bir şeyin bulunmadığına ikna olarak ve akıl ve kalple tasdik ederek inandıkları gibi yaşamalarını sağlamaktır. İnsanların yaratılmışların en üstünü olarak bulunması da peygamberlik vasıflarının beşeri vasıflarla örtüşmesini ortaya koymaktadır. Kelime-i şehadette de bu ifade edilmektedir. Peygamber (a.s.)’ın önce kul sonra elçi olduğunu kabul ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hande dedi ki:

    E insanların dilinden en iyi anlayan onların yerine kendini koyarak dini tebliğ edebilen biri olmalıydı o da sadece canlıların en şereflisi insanlardan seçilmeliydi.

Yorum Yaz