Peygamber Efendimiz Ne Zaman Nerede Doğmuştur?

Aşağıda Peygamber Efendimiz ne zaman nerede doğmuştur kısaca olarak ele alacağız.

Peygamber (a.s.), İslam Peygamberi’dir. Kırk yaşında peygamber olmuştur. Mekke ve Medine coğrafyasında peygamberlik yapmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 23 sene peygamberlik yapmıştır. Hayatının son sekiz senedinde altmıştan fazla gazayı sevk ve idare etmiştir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 571 yılında doğmuştur. Miladi olarak 571 yılında Mekke’de doğan Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’ın babası o doğmadan vefat etmiştir. Annesi de altı yaşındayken vefat etmiştir. Yetim ve öksüz olarak hayatını amcasının yanında sürdürmüştür. Amcasının himayesinde akrabalarıyla birlikte yaşamıştır. 25 yaşında Hazreti Hatice (r.anha) ile evlenmiştir. Ticaretle uğraşmıştır. Hılful Fudul hareketine katılmıştır. Kırk yaşında da peygamber olmuştur. 63 yaşında vefat ederek Medine’deki Mescidi Nebevi’de bulunan evine defnedilmiştir.

1 yorum

  1. Peygamber Efendimizin hayatı ailemin bana ilk öğrettiği şeylerden biri. Onunla ilgili hikaye kitapları okurlardı bana. Peygamber Efendimiz 581 yılında Mekke’de dünyaya gelmiştir.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.