Albert Einstein Bilime ve İnsanlığa Katkısı Nelerdir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Albert Einstein Bilime ve İnsanlığa Katkısı Nelerdir?

Aşağıda Albert Einstein bilime ve insanlığa katkısı nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Albert Einstein, tarihin gördüğü en önemli bilim insanlarından biridir. Albert Einstein, Almanya doğumludur. Daha sonra Amerika’ya göç etmiştir. Fizik alanında çalışmalar yapmıştır. Fizik alanında buluşları dünya bilim tarihinin seyrini ve teknik ilerlemenin gelişimini derinden etkilemiştir.

Fizik alanında kütle çekimi ile ilgili yeni teoriler ortaya koymuştur. Işık hızı üzerinde çalışmalar yapmıştır. Işık hızını özel görelilik ve genel görelilik olarak iki farklı şekilde açıklamıştır. Genişleyen evren teorisini geliştirmiştir. Evrende her kütlenin çöküntüler oluşturarak çekim oluşturduğunu ortaya koymuştur Atom üzerinde çalışmalar yapmıştır. Atomun parçalanmasını sağlamış ve atom bombası üretilmesinde önemli bir katkı sağlamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hale dedi ki:

    bence süper kim yazdıysa sonsuz teşekkürler :) tam da istediğim gibi, okulun en güzel ve çalışkan kızı olarak beğendim, tembellere kapak olsun.

  2. Anonim dedi ki:

    Çok kısa ve verimli teşekkürler dersten gene kaytardım ;););)

  3. mehtap dedi ki:

    elinize sağlık albert einstein bilime katkıları kısa bir şekilde ödevimi hemen bitirdim hazırlayana teşekkür ediyorum. :)

Yorum Yaz