Peri Bacalarının Bulunduğu Yöreye Turistik Nitelik Kazandıran Özellik Ne Olabilir?

Bu yazımızda peri bacalarının bulunduğu yöreye turistik nitelik kazandıran özellik ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Türkiye üzerinde coğrafik şartlara bağlı olarak birçok doğal güzellik ve zenginlik bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Kapadokya bölgesidir. Kapadokya bölgesi volkanik kayaçların yoğunluğundan oluşan büyük bir bölgedir. Birkaç şehri içine alacak şekilde yayılmıştır.

Kapadokya bölgesinin şehirlerinden biri de Nevşehir’dir. Nevşehir üzerinde doğal güzellikler ve zenginlikler bulunur. Bu doğal güzelliklerin büyük bir bölümü doğal etkenler sayesinde oluşmuştur. Peri Bacaları, aşındırıcı rüzgarların esmesiyle oluşmuştur.

Şekil itibariyle beşeri faaliyetler sonucunda mimari bir eser olarak ortaya çıkacağı düşünülen Peri Bacaları aslında, tamamen doğal kayaç ve rüzgar esmeleri sonucunda oluşmuştur. Bu nedenle bütün dünya insanlarının ilgisini çekmekte ve turistlerin ziyaretine neden olmaktadır.

1 yorum

  1. Öğretmenim peri bacaları neden turistik yerdir araştırın dedi. Araştırma yaparken bu yazıya denk geldim çok işime yaradı çünkü verdiğiniz bilgilerin hepsi gerekli gereksiz bir bilgi ile boğmamışsınız.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.