Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Paylaşma ile İlgili Hikaye

Aşağıda paylaşma ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Kardeşim ve ben okulda yapılan bir geziye katılmaya karar verdik. Bu sebeple ailemizden izin almamız gerekiyordu. Öğretmen veli toplantısında velileri bu konuda bilgilendirince evdekiler geziye gitmemize ikna olmuştu. Ertesi sabah geziye gitmek için bir hafta önceden hazırlıklar yapmaya başladık.

Ben bütün çantamı hazırlamıştım. Kardeşimin de çantasını hazırlamasına ben yardımcı oldum. Gezide ihtiyacımız olan her şeyi su ve kitap dahil olmak üzere çantalarımıza koyduk. Belki acıkır da açlığımızı bastırıp zaman kazanırız diye bisküvi ve kek gibi yiyecek malzemelerini ve kuru meyve çeşitlerini de çantama atmıştım.

Hafta sonu olmuş ve gezi vakti gelmişti. Sabah erken kalktım ve kardeşimi de yanıma alarak okula gittim. Okul bahçesinde beklemeye başladık. Araba geldi. Hepimiz sırayla arabaya bittik. Bir otobüs kadar öğrenci vardı. Gideceğimiz yer yakındı. Kardeşim arabaya biner binmez uyudu. Ben de onunla oturuyordum.

Gezi alanına geldik. Hep birlikte arabadan indik. Kardeşim çantasını arabada unutmuştu. Neyse ki ben yanıma almıştım. Bu nasıl oldu anlamadım. Araba bizden uzaktaydı, dönüp de alamadım. En iyisi kardeşimi kendi çantamdakilerle idare etmemdi. Hemen suyumu eline verdim. Çünkü çabuk susuyordu. Kur meyvelerden vererek acıkmasın diye de uğraştım. Gezi bitene kadar birlikte idare ettik. Sonra gün sonunda araba gelince çantaya da kavuştuk ve rahat bir nefes alarak evin yolunu tuttuk.

Paylaşma ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Revşan idin dedi ki:

  Güzel olmuş teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık ödevimi tamamladım.

 2. Anonim dedi ki:

  çok güzel bir hikaye

 3. aleyna dedi ki:

  ben paylaşmak ile ilgili bulmadimm

 4. dilara dedi ki:

  Paylaşmak en güzel davranışlardan biridir. Annem bunun büyük bir erdemlik örneği olduğunu söyler. Paylaşmakla ilgili hikaye kısa ve güzel olmuş. Kardeşimle arkadaşlarımla ihtiyacı olanlarla elimde olanı paylaşmam için beni teşvik eder.

  1. İlknur dedi ki:

   İyilik ve dayanışma

Yorum Yaz