Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Ozon Tabakasının Önemi Nedir?

Bu yazımızda ozon tabakasının önemi nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ozon tabakası atmosfer katmanında bulunan ve oksijenin allotropu olan ozondan oluşan bir katmandır. Ozon tabakası dünyamızı, güneşin zararlı ışınlarından korumaktadır. Ozon tabakası sayesinde güneşten çıkan zararlı ışınlar dünyamızı etkileyemez. Böylece canlılık faaliyetleri ve doğal faaliyetler devam eder.

Ozon tabakası sayesinde dünyamız korunmaktadır. Ozon tabakası zarar görürse dünya da tehlikeye girer. Ozon birçok sebeple zarar görebilir. Ozon tabakasının bazı bölgelerinin seyrelmesi, ozon tabakası delinmesi olarak bilinmektedir. Ozon tabakası çevre kirlilikleri ve küresel ısınma nedeniyle zarar görmektedir. Ozon tabakasında meydana gelen tahribat dünyanın da doğal dengesinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle çevre kirlilikleri ile mücadele etmek gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. LEYLA dedi ki:

  kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

 2. derya dedi ki:

  Biraz kısa olsaydı keşke. Elinize sağlık ozon tabakası önemi kısa ve çok güzel olmuş, öğretmen beğendi, sınıfın en çalışkanı ve güzeli benim bu arada :)

  1. ceyda dedi ki:

   burada ozon tabakası var canım, sen neyin tabakasısın, en güzel benim çatla!

Yorum Yaz