Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Ocak 2022

Öyküleyici Anlatım İle İlgili Paragraf Örnekleri

Bu yazımızda öyküleyici anlatım ile ilgili paragraf örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

. İşten yorgun gelmişti. Cebindeki anahtarı zorla çıkarıp kapıyı bin bir güçlükle açtıktan sonra çantasını bırakıp paltosunu çıkardı. Ayakkabılarını ayakkabılığa koydu. Doğruca lavaboya gidip elini yüzünü yıkadıktan sonra yatağına uzandı. Dinlenmesi gerekiyordu. Bir saat uyusa yeterdi. Yeniden kalkıp ev işlerini yaptıktan sonra yemeğini yemek için kendine vakit ayırabilirdi.

. Öğretmen sınıfa girdi. Tahta konuşanların ismi yazılıydı. Sınıf karmakarışıktı. Camlar açık, perdeler düşmüş, sıralar düzensizdir. Öğrencilerin kıyafetleri perişandı. Öğretmen kızmak istemedi. Ne oldu, diye sordu ve susarak dinlemeye başladı. Her zamanki şeyleri dinleyip, talimatlar verdi. Bir daha sınıfı böyle görmek istemediğini söyledi.

. Kitabı yazmadan önce uzun bir seyahate çıkması gerekiyordu. Fakat bu seyahatte de kitabı yazabilirdi. Bu nedenle bilgisayarını yanına alarak hareket etti. Gitti yerde sessiz ve sakin bir yer bulabilirse kitabını yazacaktı. Fakat öyle olmadı. Aradığı huzuru bulamadı ve kitabı yazmayı erteledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. begüm dedi ki:

    biraz kısa ama işime yaradı ama nütfen karşılaştırmadan örnek verirmisiniz

  2. Berfin dedi ki:

    Çok güzel bir paragraf

Yorum Yaz