Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Mart 2021

Öğretmen İle İlgili Röportaj Soruları Ve Cevapları

Bu yazımızda öğretmen ile ilgili röportaj soruları ve cevapları kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Öğretmen, toplumun düzeninin sağlanmasında aile fertlerinden biri olarak meslek hayatına devam eden biridir. Aile ile birlikte bireylerin eğitim ve öğretim hayatında etkin rol oynayarak bireyleri topluma kazandırma, geleceğe dönük yetiştirme gibi ihtiyaçları karşılar.

Öğretmen, öğrencinin ebeveynlerinden biri gibidir. Bu nedenle öğrencinin çok iyi analizini yaparak onu yönlendirir ve yetiştirir.

Öğretmen ile ilgili röportaj soruları ve cevapları şu şekildedir:

*Öğretmen olmaya nasıl karar verdiniz?

Öğrencilik hayatımda çok iyi öğretmenlerle karşılaştım ve hemen hepsi hayatımda iz bırakarak hayatımı değiştirdi. Bu sonucu bütün öğrencilerle paylaşmak istedim.

*Öğretmen öğrenci ilişkisinde öğrenci ne konumdadır?

Öğrenci müşteri değildir. Öğrenci her şeyden önce insandır. Duygu ve düşünceleri vardır. Bu nedenle oldukça doğal olarak bir eğitim süreci geçirilmelidir.

*Öğretmenlerin çalışma şartları nasıldır?

Öğretmenler gerekli saygı ve sevgiyi görmektedir. Bu da çalışma şartlarının üzerindedir. Bu nedenle çalışma şartlarının iyi ya da kötü olması öğretmenin önceliği değildir.

*Öğretmen özgür müdür?

Eğitim programları bir müfredat etrafında oluşmaktadır. Programın yöntemi bellidir. Öğretmen rehberdir. Öğrenci merkezli eğitim bunu gerektirir. Öğretmen sınıfta, okulda özgürdür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ece dedi ki:

  gerçekten çok başarılı üzerine birkaç yorumumu ekledikten sonra mükemmel bir hal aldı matematik projemden de tam puan aldım emeği geçen herkese çok teşekkürler

 2. prenses dedi ki:

  sayenizde röpörtaj ödevimi yapabiliyorum. çook teşekür ederim.

 3. Anonim dedi ki:

  Sorular çok iyi.Ödevimde çok yardımcı oldu.

 4. 7/A Rana dedi ki:

  tebrik ederiz, öğretmen sorulacak röportaj soruları ödevimi yaptım. :)

 5. Nazire dedi ki:

  Sizin hazırladığınız bu öğretmen ile ilgili röportaj çok yönlü ve ayrıntılı olmuş çok güzel olmuş röportajda çok işime yaradı.

Yorum Yaz