O Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda O harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, genetik ve çevresel kalıtım olarak artış gösterir. Genetik transfer, verimli döllerle neslin devamı şeklindedir. Çevresel kalıtım ise iklim, yeryüzü şekilleri, bitki örtüsü olarak genetik farklılıklar üzerinde etkilidir. Bu da nesilden nesle aktarılır. Böylece milyonlarca hayvan türü ortaya çıkmıştır. Türleşme, alt türlere ayrılarak devam etmiştir.

 

O harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Okapi: Bir antilop çeşididir. Geviş getiren hayvanlardandır. Zürafaya ve zebraya benzeyen yönleri vardır. Afrika kıtasında yayılış gösterirler. Ormanların sık olduğu yerlerde yaşarlar. Boynuzları yoktur. Kulakları uzun ve geniştir. Eşeğe benzeyen yönleri de vardır.

 

blankOrangutan: Maymunlar takımındandır. İnsansımaymungiller ailesindendir. Memeli bir hayvandır. Bataklık ormanlarında ve ağaların tepesinde yaşarlar. Saldırgan değillerdir. Gruplar halinde yaşarlar. Bacakları çarpık, kolları çok uzundur. İyi bir tırmanıcıdır.

 

blankOrnitorenk: Gagalımemeligillerdendir. Yaşayan tek türdür. Avusturalya ve Tanzanya nehirlerinde yaşarlar. Vücudunda sık siyah tüyler bulunur. Tavşan büyüklüğündedir. Gagası ördek gagasına benzer. Yumurtlar. Yavrularını sütle besler.

 

blankÖrümcek: Örümcekler takımının tamamına verilen isimdir. Gövdesinden her iki tarafa doğru dörder uzantı bacaklarını oluşturur. Ormanlarda yaşarlar. Ağ örerek yuva kurarlar. Ağlarına düşen avlardan beslenirler. Zehirli türleri de bulunur.

 

blankOtari: Yeleli deniz aslanı olarak bilinir. Bir fok çeşididir. Soğuk sularda yaşarlar. İri vücutlu, kulakları belirgin, uzun boyunlu, yüzgeçleri üzerinde hareket eden bir hayvandır. Perde ayaklı bir memelidir. Birkaç dişiyle birlikte yaşarlar. Aileleri için kavga ederler.

 

O Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. O harfiyle başlayan hayvanları hep sevmişimdir. O harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi bulmam lazım ama bana daha fazlası lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa sevinirim arkadaşlar. Orangutan olur mu bir de?

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.