Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Nasrettin Hoca’nın Herkesi Haklı Bulmasının Nedeni Ne Olabilir? Tartışınız.

Bu yazımızda Nasrettin Hoca’nın herkesi haklı bulmasının nedeni nedeni ne olabilir tartışınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Nasrettin Hoca, esprili yanlarıyla ve nasihat veren taraflarıyla bilinen Türk coğrafyası büyüklerinden mutasavvıf bir zattır. Hayatını örnek olaylar çerçevesinde yaşamış, içinde bulunduğu topluma ve gelecek nesillere önemli fikir eserleri bırakmıştır. Nasrettin Hoca’nın bir fıkrasında herkesi haklı bulduğu rivayet edilmektedir.

Herkesin kendine göre bir hesabı vardır. Bu hesaplar kişilerin menfaatleri de olabilir. Bu nedenle çıkar söz konusu da olabilir. Bu hesapların yapılması psikolojik olarak olayları değerlendirirken kişilerin kendini haklı görmesine neden olur. Hoca da olaylara kendini başkasının yerine koyarak baktığında ve herkesi memnun etmenin mümkün olamayacağını anlatırken herkesi haklı bulmuş olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mira su dedi ki:

    teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık ödevimi tamamladım.

  2. kaan dedi ki:

    Nasrettin hoca çok zeki bir adam. Kimseyi arkasına almak istemez kimseyi kırmak istemez. Bu yüzden her dinlediği kişinin bir noktasına hak verir. Bu şekilde ortayı bulur.

Yorum Yaz