Moronic İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Moronic İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Moronic

Moronic kelimesi Türkçede “aptalca, salakça” gibi anlamlara gelir. İngilizce cümlelerde kullanımına örnekler:

 1. He made a moronic decision by investing all his money in that scam. (O, tüm parasını o dolandırıcılığa yatırarak aptalca bir karar aldı.)
 2. That was a moronic move, why did you insult your boss? (Bu aptalca bir hareketti, neden patronuna hakaret ettin?)
 3. The movie was full of moronic jokes that were not even funny. (Film, komik bile olmayan aptalca şakalarla doluydu.)
 4. Don’t be moronic, you can’t swim in the pool during a thunderstorm. (Aptalca davranma, fırtınalı havalarda havuzda yüzemezsin.)
 5. It’s moronic to drive while you’re under the influence of alcohol. (Alkollüyken araba kullanmak aptalca.)
 6. He asked a moronic question and everyone laughed at him. (Aptalca bir soru sordu ve herkes ona güldü.)
 7. Your moronic behavior is ruining our friendship. (Aptalca davranışların arkadaşlığımızı mahvediyor.)
 8. Only a moronic person would believe in such a ridiculous conspiracy theory. (Sadece aptalca bir insan bu kadar saçma bir komplo teorisine inanır.)
 9. I can’t believe I said something so moronic in front of my crush. (Kırılmışım önünde, bu kadar aptalca bir şey söylediğime inanamıyorum.)
 10. His moronic comments on social media always cause controversy. (Sosyal medyadaki aptalca yorumları her zaman tartışmaya neden olur.)
 11. It’s moronic to skip breakfast and then complain about being hungry all day. (Kahvaltı yapmayı atlamak ve sonra tüm gün aç olduğunu söylemek aptalca.)
 12. She made a moronic mistake by sending the email to the wrong person. (E-postayı yanlış kişiye göndererek aptalca bir hata yaptı.)
 13. Don’t make such a moronic face, it’s just a game. (Aptalca bir yüz ifadesi yapma, sadece bir oyun.)
 14. He lost his job because of his moronic behavior in the workplace. (İş yerindeki aptalca davranışları nedeniyle işini kaybetti.)
 15. The teacher was annoyed by the student’s moronic questions during the lecture. (Öğrencinin aptalca soruları ders sırasında öğretmeni rahatsız etti.)
 16. It’s moronic to ignore the warnings and hike in the dangerous area. (Tehlikeli bir bölgede yürüyüş yapmayı ihmal etmek aptalca.)
 17. Her moronic attitude towards her health is the reason why she’s always sick. (Sağlığına karşı aptalca tavırları her zaman hasta olmasının nedenidir.)
 18. You’re being moronic if you think you can pass the exam without studying. (Çalışmadan sınavı geçeb

ecek misin?

 1. The moronic driver caused a car accident by texting while driving. (Aptalca sürücü, araba kullanırken mesajlaşarak bir kaza meydana getirdi.)
 2. I can’t believe I forgot my passport at home, that was so moronic of me. (Pasaportumu evde unuttuğuma inanamıyorum, bu benim için çok aptalca bir davranıştı.)

Bu cümlelerde “moronic” kelimesi genellikle kişilerin davranışlarını veya kararlarını eleştirmek için kullanılmıştır. İnsanların aptalca davranışlarına vurgu yapmak için kullanılır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.