More Likely İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

More Likely İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

More Likely Nedir?

More likely, İngilizce bir ifadedir ve Türkçe karşılığı “daha olası” veya “daha muhtemel” olarak tercüme edilebilir. Bir durumun ya da olayın gerçekleşme olasılığının diğerine göre daha fazla olduğunu ifade etmek için kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. You are more likely to succeed if you work hard. (Eğer çok çalışırsanız başarılı olmanız daha olasıdır.)
 2. I’m more likely to choose the red dress over the blue one. (Kırmızı elbiseyi mavi olanın üzerine tercih etmem daha muhtemel.)
 3. People are more likely to believe a rumor if it’s repeated often enough. (Bir söylenti yeterince sık tekrarlanırsa, insanlar ona daha olası inanırlar.)
 4. It’s more likely to rain today than tomorrow. (Bugün yağmur yağması yarına göre daha muhtemel.)
 5. If you eat too much junk food, you are more likely to get sick. (Çok fazla abur cubur yerseniz hastalanmanız daha olasıdır.)
 6. She’s more likely to buy organic food because she cares about the environment. (Çevreye önem verdiği için organik yiyecekleri satın alması daha muhtemel.)
 7. The team with the better players is more likely to win the game. (Daha iyi oyuncuları olan takım oyunu kazanma olasılığı daha yüksektir.)
 8. If you don’t study for the exam, you’re more likely to fail. (Sınava çalışmazsanız başarısız olma ihtimaliniz daha yüksektir.)
 9. It’s more likely for the plane to arrive on time if the weather is good. (Hava güzel ise uçağın zamanında gelmesi daha muhtemeldir.)
 10. A person who exercises regularly is more likely to live a longer and healthier life. (Düzenli egzersiz yapan bir kişi daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilir.)
 11. Students who attend classes regularly are more likely to do well on exams. (Düzenli olarak derse giren öğrenciler sınavlarda başarılı olma ihtimalleri daha yüksektir.)
 12. People who smoke are more likely to develop lung cancer. (Sigara içen kişiler akciğer kanseri geliştirme ihtimali daha yüksektir.)
 13. If you don’t wear a seatbelt while driving, you’re more likely to get seriously injured in an accident. (Kemer takmazsanız kaza sırasında ciddi şekilde yaralanma ihtimaliniz daha yüksektir.)
 14. The more you practice, the more likely you are to improve. (Ne kadar çok pratik yaparsanız, o kadar muhtemel bir şekilde gelişirsiniz.)
 15. People who have a positive attitude are more likely to be successful. (Olumlu bir tutuma sahip olan insanlar başarılı olma ihtimalleri daha yüksektir.)
  16
 1. It’s more likely for a company to succeed if it has a clear vision and mission. (Net bir vizyonu ve misyonu olan bir şirketin başarılı olma olasılığı daha yüksektir.)
 2. If you invest in the stock market, you’re more likely to earn a higher return on your investment. (Borsaya yatırım yaparsanız, yatırımınızdan daha yüksek bir getiri elde etme ihtimaliniz daha yüksektir.)
 3. Children who are read to regularly are more likely to develop strong literacy skills. (Düzenli olarak okunan çocuklar güçlü okuryazarlık becerileri geliştirme ihtimalleri daha yüksektir.)
 4. People who have a good support system are more likely to overcome difficult times. (İyi bir destek sistemine sahip olan insanlar zor zamanları aşma ihtimalleri daha yüksektir.)
 5. If you eat a healthy diet, you’re more likely to maintain a healthy weight. (Sağlıklı beslenirseniz sağlıklı bir kilo koruma ihtimaliniz daha yüksektir.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.