Momentum İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Momentum İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Momentum Nedir?

Momentum, nesnenin hızı ve kütlesinin çarpımıdır. Fizikte momentum, cisimlerin hareketlerindeki devamı ifade eder.

Momentum İle İlgili Cümleler:

 1. Momentum is defined as the product of an object’s mass and velocity. (Momentum, bir nesnenin kütlesi ile hızının çarpımı olarak tanımlanır.)
 2. The car had a lot of momentum as it sped down the hill. (Araba, tepeye doğru hızlandığında çok momentum kazandı.)
 3. The basketball player used his momentum to jump higher for the dunk. (Basketbol oyuncusu, smaç yapmak için daha yüksek sıçramak için momentum‘unu kullandı.)
 4. After the collision, the two cars’ momentum was transferred to each other. (Çarpışmadan sonra, iki aracın momentum‘u birbirine aktarıldı.)
 5. The train had so much momentum that it couldn’t stop in time. (Tren, çok fazla momentum kazanmıştı, bu yüzden zamanında duramadı.)
 6. The rocket’s momentum allowed it to escape the earth’s gravity. (Roketin momentum‘u, dünya’nın çekim kuvvetinden kaçmasına izin verdi.)
 7. The cyclist built up momentum as she rode down the hill. (Bisikletçi, tepeye doğru sürdükçe momentumunu arttırdı.)
 8. The football team used their momentum to score another touchdown. (Futbol takımı, bir sonraki touchdown’u yapmak için momentum‘unu kullandı.)
 9. The roller coaster had a lot of momentum as it went down the first hill. (Lunaparktaki roller coaster, ilk tepeye doğru ilerlediğinde çok fazla momentum kazandı.)
 10. The bullet’s momentum was enough to pierce through the metal plate. (Mermi’nin momentum of her turns to perform multiple pirouettes. (Dansçı, dönüşlerin momentum‘unu kullanarak birden fazla piruet yapmayı başardı.)

  1. The airplane needed a lot of momentum to take off from the short runway. (Uçak, kısa pistten kalkabilmek için çok fazla momentum‘a ihtiyaç duyuyordu.)
  2. The snowball gained momentum as it rolled down the hill. (Kardan top, tepeye doğru yuvarlandıkça momentum kazandı.)
  3. The swimmer used her momentum to propel herself off the wall and into the pool. (Yüzücü, duvardan kendini itmek için momentum‘unu kullandı.)
  4. The skateboarder used his momentum to jump over the ramp. (Kaykaycı, rampadan atlamak için momentum‘unu kullandı.)
  5. The sprinter had a lot of momentum as he crossed the finish line. (Sprinter, bitiş çizgisini geçerken çok fazla momentum kazandı.)
  6. The weightlifter used the momentum of the barbell to lift it over his head. (Ağırlık kaldıran kişi, barbell’in momentum‘unu kullanarak onu başının üzerinde kaldırdı.)
  7. The ball had so much momentum that it bounced off the wall and broke the vase. (Top, duvardan o kadar hızlı geldi ki vazo kırıldı, çünkü topun momentum‘u çok yüksekti.)
  8. The car’s momentum carried it forward even after the driver slammed on the brakes. (Sürücü freni patlattığında bile, aracın momentum‘u onu ileriye doğru taşıdı.)
  9. The ice skater used her momentum to glide across the ice. (Buz patencisi, buz üzerinde kaymak için momentum

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.