Modification İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Modification İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Modification

Modification, Türkçe karşılığı “değişiklik” olan İngilizce bir kelime olarak kullanılmaktadır. Bu kelime, bir şeyin orijinal hâline yapılan değişiklikleri ifade eder. Bu değişiklikler herhangi bir nesnenin yapısını, biçimini, boyutunu, rengini vb. değiştirebilir.

Örnek cümleler:

 1. She made a few modifications to the dress before wearing it. (O, elbiseyi giymeden önce birkaç değişiklik yaptı.)
 2. The car needed some modifications to pass the safety test. (Araç, güvenlik testinden geçebilmek için bazı değişikliklere ihtiyaç duyuyordu.)
 3. The architect suggested some modifications to the original design. (Mimar, orijinal tasarıma bazı değişiklikler önerdi.)
 4. The company made some modifications to the product based on customer feedback. (Şirket, müşteri geri bildirimlerine dayanarak ürüne bazı değişiklikler yaptı.)
 5. The professor asked for some modifications to the research paper. (Profesör, araştırma makalesine bazı değişiklikler yapılmasını istedi.)
 6. The chef made some modifications to the recipe to suit the dietary restrictions. (Aşçı, diyet kısıtlamalarına uygun olması için tarifte bazı değişiklikler yaptı.)
 7. The artist decided to make some modifications to the painting before exhibiting it. (Sanatçı, tabloyu sergilemeden önce bazı değişiklikler yapmaya karar verdi.)
 8. The engineer suggested some modifications to the building design to make it earthquake-resistant. (Mühendis, binanın depreme dayanıklı olması için tasarıma bazı değişiklikler önerdi.)
 9. The website needed some modifications to improve its user experience. (Web sitesi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için bazı değişikliklere ihtiyaç duyuyordu.)
 10. The client requested some modifications to the contract before signing it. (Müşteri, sözleşmeyi imzalamadan önce bazı değişiklikler talep etti.)
 11. The teacher asked for some modifications to the lesson plan to accommodate the students’ needs. (Öğretmen, öğrencilerin ihtiyaçlarına uyum sağlamak için ders planında bazı değişiklikler istedi.)
 12. The company made some modifications to the product packaging to make it more eco-friendly. (Şirket, ürün ambalajını daha çevre dostu hale getirmek için bazı değişiklikler yaptı.)
 13. The designer suggested some modifications to the logo to make it more modern. (Tasarımcı, logoyu daha modern hale getirmek için bazı değişiklikler önerdi.)
 14. The writer made some modifications to the manuscript based on the editor’s feedback. (Yazar, editörün geri bildirimlerine dayanarak el yazmasına

bazı değişiklikler yaptı.)
15. The team leader proposed some modifications to the project timeline to meet the deadline. (Ekip lideri, süreyi karşılamak için proje zaman çizelgesinde bazı değişiklikler önerdi.)

 1. The company made some modifications to the production process to reduce costs. (Şirket, maliyetleri azaltmak için üretim sürecinde bazı değişiklikler yaptı.)
 2. The software developer suggested some modifications to the code to improve performance. (Yazılım geliştirici, performansı artırmak için kodda bazı değişiklikler önerdi.)
 3. The architect made some modifications to the interior design to create a more welcoming atmosphere. (Mimar, daha sıcak bir atmosfer yaratmak için iç tasarımda bazı değişiklikler yaptı.)
 4. The customer requested some modifications to the product features to better suit their needs. (Müşteri, ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlamak için ürün özelliklerinde bazı değişiklikler istedi.)
 5. The musician made some modifications to the song arrangement to create a more dynamic sound. (Müzisyen, daha dinamik bir ses yaratmak için şarkı düzeninde bazı değişiklikler yaptı.)

(Türkçe karşılıklarını parantez içinde verdim.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.