Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2021

Milli Mücadele Ve 15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda Milli Mücadele ve 15 Temmuz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından, savaşın sonuçlarından memnun olmayan ve yeniden toprak paylaşımı yaparak sömürgeler oluşturmak isteyen düşman devletler, Anadolu üzerine ikinci bir işgal girişimi başlatmışlardır.

Batıda, kuzeyde ve güneyde yeni oluşturulmak istenen ulus devletlerinin kendilerinin kontrolüne geçmesini sağlayarak Osmanlı coğrafyasını yutmak istemişlerdir. Fakat, Anadolu insanı yerel kuvvetlerle, kadın, çocuk ve yaşlı demeden bir araya gelerek vatan, namus ve din müdafaasında bulunmuşlardır.

Milli Mücadele, milli kuvvetlerin ve yerel imkanların sayesinde başarıya ulaşmıştır. Halkın vatana olan sevgisi, dine olan bağlığı ve devlete olan sadakati Milli Mücadele’nin zaferlerle sonuçlanmasına neden olmuştur.

Aradan geçen yaklaşık yüz sene sonrasında 2016 yazında gerçekleşe Türkiye’deki darbe girişimi, düşman cephelerinin yeni planı olarak içimizdeki hainlerin kullanılmasını öngören bir projeyle yeniden vatana, devlete ve dine kastetme hareketi olarak gerçekleşmiştir.

Fakat Milli Mücadele döneminde olduğu gibi yine aradan yıllar geçip nesiller değişmesine rağmen ruh ve maneviyatın aynı kalması sayesinde milletin azim ve kararı, vatan, millet, devlet, namus ve din telakkisi hiç değişmeyerek kendini bütün ihtişamıyla göstermiştir.

Bir darbe ya da işgal girişimi daha millet tarafından ve tamamen yerel imkanlarla üstelik bu defa tamamen silahsız püskürtülmüştür. Millet, bir kez daha vatanına, devletine ve dinine sahip çıkarak ben buradayım, demiştir.

Milli Mücadele Ve 15 Temmuz İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jale dedi ki:

    Teşekkürler milli mücadele ile ilgili kompozisyon arıyordum 15 temmuz kompozisyon iç içe olması işime yaradı.

Yorum Yaz