Kenan Sofuoğlu Hayatı Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Kenan Sofuoğlu Hayatı Kısaca

Aşağıda Kenan Sofuoğlu hayatı kısaca olarak ele alacağız.

Kenan Sofuoğlu 24 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı’ında dünyaya gelmiştir. Aslen Trabzonludur. Motor tamircisi İrfan Sofuoğlu’nun dört çocuğundan üçüncüsüdür. Ailecek motor yarışçısı olarak geçimlerini sağlamaktadırlar. Kenan Sofuoğlu çok küçük yaşlarda motora ilgi duymaya başlamıştır. Bundan babasının etkisi çok büyüktür.

1996 yılında Türkiye Şampiyonaları’na katılan ağabeyi Bahattin’i izleyerek motora ilgi duymaya başlamıştır. Küçük yaşlarda lisans elde etmek için çalışmıştır. Ağabeyi Sinan’ın ayağını kırmasıyla boşalan motoruna 16 yaşında geçerek bu motorla ilk drag yarışını kazanmıştır.

17 Ağustos depreminde evlerinin 10 saniye içinde yıkılmasının ardından binalarından sağ kurtulan kişiler arasında bulundular. Hemen ertesi senen Motosiklet Türkiye Şampiyonası’nda B grubunda birincilik elde etmiştir. 2001 Balkan Motosiklet Şampiyonası’nda ağabeyleri Sinan ve Bahattin ile pisti ve ilk üç sırayı paylaşmıştır. Maddi yetersizlikler nedeniyle aralarından birinin spora devam etmesinde karar kılmışlardır.

Ailecek Almanya’ya yerleşmeye karar verip uluslararası şampiyonalara katılmak için çalışmalara başlamışlardır. 2002 yılında en büyük destekçilerinden biri olan Bahattin Sofuoğlu ağabeyini kaybetmiştir. Kaskında bu nedenle onun ismi yazmaktadır.

2010 yılında İspanya’da Moto 2’de yarışan ilk Türk olmuştur. 2010 Supersport Dünya Şampiyonası’nda da birinci olmuştur. Dünya Supersport Şampiyonluğunda 2007, 2010, 2012, 2015 yıllarında şampiyonluğu bulunmaktadır. Dört kez şampiyon olarak dünyada adından söz ettirmiştir. Birçok kaza geçirmesine rağmen motora olan tutkusu nedeniyle asla vazgeçmemiştir. Evli ve çocuk sahibidir.

Kenan Sofuoğlu Hayatı Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    türkiyemizin gururudur KENAN SOFUOĞLU

  2. senanur dedi ki:

    Kenan Sofuoğlu; milli motorcumuzdur. Kendisine hayranım. keşke bir gün bende onun arkasına binip onunla bir kez de olsa sürüş gerçekleştirebilsem. İnanır mısınız en büyük hayalim bu.

Yorum Yaz